شنبه, 01 اسفند 1394 10:12

قیمت زمین شهرکهای صنعتی در مناطق کمتر توسعه یافته افزایش ندارد

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

معاون عمران و محیط زیست سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با اشاره به اینکه 22 هزار هکتار زمین در765 شهرک صنعتی آماده واگذاری به سرمایه گذاران کشور است، گفت: در سال آتی قیمت زمین در شهرکهای صنعتی مناطق کمتر توسعه یافته افزایش ندارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان شرقی، فتحعلی محمدزاده در سفر به تبریز که جهت افتتاح پروژه های عمرانی انجام شد، در خصوص اراضی  راکد در شهرکهای صنعتی افزود: زمین هایی که از سوی سرمایه گذاران اجرای طرح رها شده است مورد ساماندهی قرار می گیرد و این زمین ها از کسانی که تمایل به اجرای طرح ندارند پس گرفته شده و به سرمایه گذار واقعی واگذار می شود.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد رونق اقتصادی درکشور اظهارکرد: یکی از ماموریت های این سازمان فراهم کردن سریع زیرساخت های صنعتی به خصوص ایجاد شبکه های آب، برق و گاز است تا بتوانیم سرمایه گذاران را در داخل شهرکهای صنعتی کشور مستقر کنیم.

وی همچنین با بیان اینکه شهرکهایی که 50 درصد آن واگذار شده و 15 واحد نیز به بهره برداری رسیده باشد به صاحبان واحدهای صنعتی واگذار می شود، گفت: 333 شهرک مشمول واگذاری به شرکت های خدماتی در اقصی نقاط کشور است.

معاون عمران و محیط زیست سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با بیان اینکه 211 شهرک صنعتی در کشور به شرکت های خدماتی واگذار شده است، افزود: در آذربایجان شرقی 26 شهرک مشمول واگذاری است که 12 شهرک از آنها تا کنون واگذار شده است.

وی همچنین با اشاره به تفاهم نامه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت با وزارت نیرو در خصوص احداث نیروگاه های مقیاس کوچک خاطرنشان کرد: بر اساس این تفاهم نامه به کسانی که اقدام به احداث نیروگاه در شهرکهای صنعتی کنند به ازای هر مگاوات برق 100 متر مربع زمین رایگان واگذار می شود.

محمدزاده با اشاره به بهره برداری تصفیه خانه شهرک صنعتی مراغه گفت: با بهره برداری از این تصفیه خانه ظرفیت پالایش فاضلاب صنعتی در آذربایجان شرقی به هشت هزار و 500 متر مکعب در روز می رسد.

وی افزود: از دیگر اولویت های کاری ما این است که از پساب تصفیه خانه های فاضلاب در شهرکهای صنعتی در جهت آبیاری فضای سبز استفاده کنیم و آب صنعتی را برای واحدهایی که از آب به عنوان سیستم های خنک کننده در چرخه تولید خود استفاده می کنند در اخیتار آنها قرار دهیم.

خواندن 3909 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 85 مهمان حاضر

ورود