يكشنبه, 22 اسفند 1395 09:19

مزيت هاي توسعه شهرستان بافق به سرمايه گذاران معرفي شود

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد در اولين جلسه شوراي توسعه و هماهنگي امور اجرايي شهرستان بافق بر ضرورت شناسايي مزيت هاي توسعه اي و معرفي آن به سرمايه گذاران تاكيد كرد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در اين جلسه كه شب گذشته در محل فرمانداري بافق با تبيين ظرفيت هاي توسعه شهرستان بافق گفت: اين شهرستان از پتانسيل ها و ظرفيت هاي بالقوه فراواني رخوردار است كه از آن جمله مي توان به صنايع غذايي و خرما و همچنين ذخاير معدني سرشار اين شهرستان اشاره كرد.

عظيمي با تاكيد بر لزوم شناساندن ظرفيت هاي موجود به سرمايه گذاران گفت: در صورتي كه مزيت ها و پتانسيل هاي خاص اين شهرستان به متقاضيان و علاقمندان به سرمايه گذاري معرفي نشود نمي توان اميد چنداني به توسعه و ايجاد صنايع جديد به ويژه صنايع تبديلي تكميلي و صنايع جوار معدني داشت.

وي با اشاره به وجود 2 شهرك و ناحيه صنعتي در اين شهرستان گفت: در حال حاضر شهرك صنعتي بافق و ناحيه صنعتي مباركه در اين شهرستان به بهره بردراي رسيده است و با وجود امكانات زيربنايي مناسب تعدادي كمي واحد صنعتي كوچك و متوسط در انها مستقر شده اند.

عظيمي با بيان اينكه امكانات اوليه در شهرك صنعتي بافق فراهم شده است، اظهار داشت: آب، برق، مخابرات، شبكه داخلي گاز در اين شهرك صنعتي فراهم شده است و در صورتي كه مشكل كمبود برق كه يكي از موانع اصلي براي حضور صنايع بزرگ در شهرك است،‌ تامين شود شاهد حضور سرمايه گذاران زيادي در شهرك صنعتي بافق خواهيم بود.

وي ادامه داد: در صورت تامين اين امكانات اوليه، شركت شهركهاي صنعتي نيز آمادگي لازم براي توسعه شهرك صنعتي بافق به ميزان 200 هكتار را دارا مي باشد.

وي با اشاره به مكانيابي پهنه صنايع آلاينده در شهرستان بافق گفت: با تصميم كميسيون هاي ذيربط در استان، مكاني به مساحت فعلي 100 هكتار براي استقرار صنايع غير متعارف در نظر گرفته شده است كه اين اقدام مي تواند موجبات رونق در ساير بخش هاي صنعتي و اقتصادي را در شهرستان بافق فراهم آورد.

خواندن 1298 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 50 مهمان حاضر

ورود