عمران و محیط زیست

فراخوان شناسایی مجری برگزاری تورهای صنعتی برای اعضای خوشه‌های کسب‌و‌کار و SPX استان یزد

شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد در نظر دارد برگزاری تورهای صنعتی برای ذی‌نفعان و اعضای خوشه‌های کسب‌و‌کار در استان یزد را مطابق برنامه‌ی اعلامی از سوی این شرکت به مجری واجد شرایط واگذار نماید.

تورهاي صنعتي به منظور تبادل تجربيات و دانش فنی و ایجاد فرصتهای همکاری میان واحدهای تولیدی در زمينه‌هاي مختلف و همچنين آشنايي با عوامل موفقيت واحدهاي موفق انجام مي شود. تورهای صنعتی معمولاً برنامه‌هایی یک الی چند روزه هستند که در آن، مدیران یا کارشناسان واحدهای تولیدی حضور دارند و مطابق با برنامه‌ریزی قبلی از یک یا چند واحد تولیدی موفق در رسته‌ی کاری مشابه خود، بازدید به عمل آورده و جلساتی را با مدیران واحد تولیدی میزبان برقرار می‌نمایند. معمولاً مقصد تورهای صنعتی، خارج از استان بوده و اولویت بازدید، شرکت‌های مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مربوطه هستند.

سقف حمایتی از هزینه های تور صنعتی به ازای هر نفر تا پایان سال 96، به‌صورت زیر می‌باشد که ممکن است در سال 97 افزایش یابد:

الف) حداكثر 50% هزينه تورهاي صنعتي براي هر نفر به نحوي كه سرانه مبلغ حمايتي حداكثر 6 ميليون ريال به ازاي هر نفر باشد.

ب) از هر واحد صنعتی یک نفر مشمول یارانه حمایتی می‌گردد. در صورت حضور دو نفر یا بیشتر از یک واحد صنعتی، هزینه سایر افراد بطور کامل و بدون یارانه اخذ می‌گردد.

ج) مجری می‌بایست به هنگام ثبت نام از فرد متقاضی، نامه معرفی وی از واحد تولیدی که در آن اشتغال دارد به همراه کپی پروانه بهره‌برداری آن واحد را اخذ نموده و به عنوان مستندات به شرکت شهرک‌ها تحویل دهد. لازم به ذکر است افراد شاغل در شرکت‌های خدمات مشاوره که در مرکز خدمات فناوری و کسب‌و‌کار یزد مستقر می‌باشند نیز می‌توانند در تورهای صنعتی شرکت نموده و از یارانه تور صنعتی استفاده نمایند.

فرایند اجرایی برگزاری تورهای صنعتی (دانلود)

عنوان تورهای صنعتی در سال 1397 > (دانلود)

اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط می‌توانند تا تاریخ 97/04/02 درخواست خود را با ذکر عنوان تورهایی که تمایل و ظرفیت برگزاری آن را دارند از طریق نامه به شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد اعلام دارند. ارسال رزومه الزامی است.

شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد در نظر دارد برگزاری دوره‌های آموزشی برای ذی‌نفعان و اعضای خوشه‌های کسب و کار در استان یزد را مطابق برنامه اعلامی از سوی این شرکت به مجریان واجد شرایط واگذار نماید. مهلت شرکت در این فراخوان و ارسال درخواست تا 97/03/30 می باشد.

این دوره‌ها، كليه آموزش هايي را كه منجر به ارتقاء علمي ‌فراگيران در خصوص مسائل مديريتي، مهارتی و تخصصي نظير مسائل بازار، بهره‌وري، استانداردهاي كيفي، موضوعات تخصصي صنايع و... شامل مي‌گردد. مخاطبين اين نوع دوره‌ها را مديران و كارشناسان شاغل در خوشه‌های کسب و کار نساجی، محصولات کنجدی، طلا، سنگ‌های ساختمانی و زیلو تشکیل می‌دهند.

مطابق دستورالعمل‌های حمایتی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، بخشی از هزینه‌های برگزاری دوره‌های آموزشی برای مخاطبان فوق، در قالب یارانه پرداخت می‌شود. میزان حمایت از دوره‌ها به ازای هر دوره تعیین و به مجری منتخب اعلام می‌گردد و مجری موظف است یارانه‌ی شرکت شهرک‌های صنعتی را از شهریه‌ی شرکت‌کنندگان کسر نموده و مابقی هزینه را از آنها دریافت نماید.

فرایند شرکت در فراخوان

 1. مطالعه متن فراخوان و فایلهای ضمیمه آن
 2. تکمیل فرم پیوست یک به ازای هر دوره آموزشی که مجری توانایی یا تمایل به برگزاری آن را دارد و ضمیمه نمودن رزومه استاد به آن.
 3. تکمیل فرم پیوست دو و ضمیمه نمودن رزومه از فعالیت‌های آموزشی شرکت/موسسه.
 4. ارسال مدارک و مستندات فوق طی نامه رسمی به شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد
 5. حضور در جلسه ارزیابی مشاور در صورت لزوم و بر اساس اعلام شرکت شهرک‌ها.

فرآيند اجرايي برگزاری دوره آموزشی:

 1. پس از انتخاب مجری واجد شرایط برای برگزاری دوره‌‌ی آموزشی، عناوین دوره‌ها، تعداد نفرات شرکت کننده در هر دوره، میزان ساعت و تاریخ برگزاری دوره و سایر ویژگی‌های آن به مجری ابلاغ می‌گردد و مجری موظف است طبق شرح خدمات پیوست سه نسبت به برگزاری دوره اقدام نماید.
 2. مجری موظف است یک ماه قبل از موعد برگزاری دوره، نسبت به آغاز فرایند اطلاع‌رسانی، هماهنگی با شرکت شهرک‌های صنعتی، ثبت نام از مخاطبین و سایر موارد لازم برای برگزاری دوره اقدام نماید. ضروری است مجری طی نامه‌ی رسمی، به ازای هر دوره‌ی آموزشی اطلاعات دوره را (عنوان و سرفصل‌ها، رزومه‌ی استاد، آنالیز هزینه، مکان برگزاری و...) به شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد-معاونت صنایع کوچک ارسال نماید.
 3. مراجعه به شرکت شهرک‌های صنعتی به منظور اخذ تأییدیه نهایی نسبت به پیشنهاد ارسالی، به ویژه آنالیز هزینه، مدرس و مکان و شرایط برگزاری دوره.
 4. انجام اطلاع‌رسانی و ثبت نام از متقاضیان حضور در دوره‌‌ی آموزشی. (دریافت مدارک و مستندات از شرکت‌کنندگان در دوره بر عهده‌‌ی مجری می باشد)
 5. ارسال لیست اسامی ثبت نام شدگان مطابق فرمت پیوست به شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد یک هفته قبل از برگزاری دوره.
 6. برگزاری دوره‌ی آموزشی مطابق شرایط ابلاغ شده به مجری، انجام نظرسنجی و ارزیابی دوره، مستندسازی و تهیه گزارش برگزاری دوره.
 7. ارسال مستندات و مدارک برگزاری دوره آموزشی به شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد جهت دریافت یارانه‌ی آموزشی.

مستندات:

-         لیست اسامی شرکت‌کنندگان در دوره آموزشی. (فرم پیوست چهار)

-         نامه به شرکت شهرک‌های صنعتی به انضمام موارد زیر، مبنی بر خاتمه برگزاری دوره و درخواست پرداخت یارانه.

-         نامه‌ی معرفی از واحد تولیدی به ازای هر نفر شرکت کننده، به همراه تصویر پروانه‌ی بهره‌برداری (برای واحدهای صنعتی) یا تصویر پروانه‌ی کسب (برای صنوف تولیدی).

-         گزارش برگزاری دوره.

-         اصل فرم‌های تکمیل شده‌ی ارزیابی شرکت‌کنندگان از دوره‌ی آموزشی به همراه جمع‌بندی امتیاز نهایی.

-         فایل اسلایدهای آموزشی دوره.

 

-----------------------------------------------------------------------------

 • در صورت تعلل و اقدام دیرهنگام مجری نسبت به برگزاری دوره که منجر به کنسل شدن یا به تعویق افتادن آن گردد، شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد می تواند مجری را از ادامه برگزاری دوره ها و همکاری در این زمینه تعلیق یا عزل نماید.
 • هرگونه تغییر احتمالی در مشخصات دوره آموزشی، به ویژه تاریخ برگزاری، سرفصل‌ها، مدرس و ... می بایست در زمان مناسب به اطلاع شرکت شهرک‌های صنعتی استان یزد رسیده و موافقت معاونت صنایع کوچک نسبت به آن اخذ گردد.
 • در صورت کاهش میزان امتیاز ارزیابی دوره آموزشی از 90، در مرتبه اول به مجری تذکر کتبی مبنی بر شناسایی و رفع علت آن در دوره‌های آتی ارسال می‌گردد. در صورت تکرار، مجری از برگزاری ادامه دوره‌های آموزشی منع شده و به عنوان سابقه در ارزیابی این شرکت از صلاحیت مجری برای همکاری‌های آتی ترتیب اثر داده می شود.

نمایشگاه نمايشگاه  ساختمان دوحه (17 تا 20 ارديبهشت) برجسته ترین نمایشگاه قطردر زمينه صنعت ساختمان، سنگ و سراميك بشمار می آید و مورد تاييد سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران قرار گرفته است. شركت شهركهاي صنعتي استان در نظر دارد، برگزاري تور بازديد از نمايشگاه مذكور را به شخصيت حقوقي داراي تجربه و شرايط و صلاحيت از مراجع ذيربط واگذار نمايد.
لذا از كليه متقاضيان دعوت ميشود درخواست همكاري و مستندات (رزومه و گواهي صلاحيت) و پكيج پيشنهادي خود را تا روز دوم ارديبهشت به شركت شهركهاي صنعتي استان ارائه نمايند.

چهارشنبه, 08 فروردين 1397 09:30

اطلاعیه

بدین‎وسیله از کلیه موسسات و شرکت‎های آموزشی دارای مجوز آموزشي از مراكز معتبر نظير اداره استاندارد، پارک علم و فناوری، سازمان فنی و حرفه‎ای، سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی و ... تقاضا می‎شود حداكثر تا تاريخ 97/01/26 تقویم آموزشی پیشنهادی خود را را برای سال 97 به معاونت صنایع کوچک این شرکت ارائه دهند.

متقاضیان می‎توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 6239702 داخلی 142 (خانم تدین) تماس حاصل نمایند.

نكات قابل توجه:

1-    ارائه اساسنامه و مجوز آموزشي، در هنگام ارائه پيشنهاد الزامي است.

2-    تقويم پيشنهادي بايد دقيق باشد زيرا امكان تغيير، حذف يا اضافه دوره‎ها وجود ندارد مگر در شرايط خاص و با تاييد كارفرما

3-    ارائه تقويم آموزشي و برگزاري دوره‎ها مي‎بايست متناسب و مرتبط با مجوز مربوطه ‎باشد.

4-    نحوه برگزاري و ارائه گزارش منطبق با شرح خدمات پيوست مي‎باشد.

5-    تقويم آموزشي بايد شامل موارد زير باشد: عنوان دوره، محتواي كلي دوره، مدت زمان برگزاري(ساعت)، تاريخ برگزاري(روز و ماه)، نام و رزومه استاد

شرح خدمات

بدينوسيله به اطلاع مي رساند شركت شهركهاي صنعتي استان يزد در نظر دارد نسبت به برگزاري تور نمايشگاهي صنعت پلاستيك و لاستيك چين 2018 اقدام نمايد. لذا از شركت هاي مجري توانمند براي برگزاري اين تور دعوت بعمل مي آيد تا تاريخ 96/12/24 نسبت به ارائه پيشنهاد خود به معاونت صنايع كوچك اقدام نمايند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان يزد از راه‌اندازی کمپین خرید کالای ایرانی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي با اعلام اين خبر گفت: اين كمپين به ابتكار و حمايت سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران و با شعار "خريد كالاي ايراني، اشتغال فرزندان ايراني" راه اندازي شده است.

عظيمي هدف از اين پويش مردمي را حمایت از تولیدات ملی عنوان كرد و گفت: با عنايت به منويات مقام معظم رهبري مبنی بر عملیاتی شدن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمايت از توليدات داخلي، کمپین خرید کالای ايراني راه اندازي شده است و اميدواريم زمينه افزایش توانمندی صنایع داخلی و تشویق به بهبود تولیدات فراهم شود.

وي خاطر نشان كرد: با خرید کالای ایرانی علاوه بر رونق واحد‌های تولیدی، از کارگرانی که شغل آن‌ها به دلیل رکود صنایع تهدید می‌شود، حمایت می‌کنیم.

عظيمي با دعوت از همه مسئولين براي پيوستن و حمايت از اين كمپين افزود: تشويق به خريد كالاي ايراني و نهادينه شدن اين فرنگ ارزشي در ميان مردم از اهداف اصلي اين پويش مي باشد.

وي با اشاره به نقش مهم توليدكنندگان در ايجاد اطمينان در جامعه، گفت: مديران واحدهاي صنعتي نيز برای جلب رضایت مردم، تولید با کیفیت و بر اساس سلیقه بازار داشته باشند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد گفت: تصفيه خانه فاضلاب و سيستم بازگشت از پساب 3 شهرك صنعتي استان مورد بازديد مديركل ديوان محاسبات استان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در حاشيه اين بازديد گفت: در راستاي عمل به وظايف نظارتي و بررسي وضعيت اجراي پروژه هاي عمراني اين بازديد هماهنگ و انجام شد.

عظيمي افزود: بازديد از تصفيه خانه فاضلاب در حال ساخت شهركهاي صنعتي تفت و اردكان و نيز سيستم بازگشت از پساب تصفيه خانه فاضلاب شهرك صنعتي يزد از برنامه هاي امروز بود.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد گفت: از 10 صادر كننده برتر صنايع كوچك و متوسط استان يزد طي مراسمي تقدير بعمل امد.

به گزارش روبط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي با اعلام اين خبر گفت: در جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان با حضور استاندار يزد، از واحدهاي صنعتي كوچك و متوسط مستقر در سطح شهركها و نواحي صنعتي كه فعاليت‌هاي چشمگيري در زمينه صادرات داشتند، با اهداي لوح تقدير شد.

عظيمي افزود: واحدهاي صنعتي يزد پليمر كوير، نرگس پليمر ميبد، يزد پوليكا، سيم و كابل ستاره يزد، شركت صادراتي كوثر مهدي آباد، موكت فيروزه، هنركده نيكزاد، ياس كوير ابركوه (شيكا)، حلوا شكري شيررضا و سيم و كابل يزد صنايعي بودند كه مورد تقدير قرار گرفتند.

جلسه شوراي حل اختلاف شرکت شهرکهای صنعتی با حضور ابراهيمي داور و نماينده حقوقي سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران، در محل شركت برگزار شد.

گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي مدیرعامل شركت گفت: در اين جلسه كه با حضور لطفي معز مدير حقوقي و قراردادهاي سازمان صنايع كوچك و نيز نمايندگاني از واحدهاي صنعتي برگزار شد، 12 پرونده مورد بررسي و رسيدگي قرار گرفت و داور مرضي الطرفين نظر نهايي خويش را صادر كرد.

عظیمی افزود: طي اين جلسه از مجموع پرونده هاي رسيدگي شده، تصميم داوري مبني بر 10 پرونده فسخ قطعي و 2 مورد اعطاي مهلت قرار گرفت كه در مجموع بيش از 44 هزار متر مربع از اراضي شهركهاي صنعتي در مرحله آزادسازی قرار گرفت.

وي هدف از تشكيل اين شورا را پيگيري اجراي تعهدات طرف هاي قرارداد با شركت به منظور استفاده بهينه از ظرفيت هاي موجود در شهركهاي صنعتي استان عنوان كرد و افزود: از اولویتهای ما در شهرکهای صنعتی استان يزد باز پس گیری عرصه های راکد به چرخه صنعت استان است که این مهم از طریق مراجع قضایی و همچنین برگزاری جلسات حل اختلاف و داوری به طورمنظم و مستمر با حضور نماینده حقوقی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران به طور جد در حال پیگیری و اجراست.

علي اكبر شمس دادستان عمومي و انقلاب يزد به همراه جمعي از كاركنان دادسراي عمومي و انقلاب، صبح امروز از شهرك صنعتي يزد و 3 واحد توليدي بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان يزد، ‌سيد مسعود عظيمي هدف از برنامه ريزي اين بازديد را آشنايي مسئولين حقوقي و قضايي با فضاي توليد و سرمايه گذاري عنوان كرد و افزود: در اين بازديد مسئولين با روند واگذاري زمين، سرمايه گذاري و فرايند توليد محصول قرار مي گيرند.

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد ادامه داد: برگزاري چنين برنامه هاي بازديد زمينه را براي رشد سرمايه گذاري سالم و توليد محصولات ايراني فراهم مي آورد و بستر را براي سرمايه گذاران واقعي كه تنها با هدف توليد و اشتغالزايي وارد عرصه  مي شوند فراهم مي اورد.

عظيمي خاطر نشان كرد: اميدواريم طي اين بازديد و برنامه هايي كه در آينده برنامه ريزي خواهد شد، روند رسيدگي به پرونده هاي قضايي و حقوقي با ماهيت صنعت تسريع يابد تا بتوان عرصه هايي را كه سالهاست در اختيار افراد قرار گرفته و هيچگونه اقدامي در جهت توليد صورت نداده اند، آزاد شده و در اختيار سرمايه گذاران و توليد كنندگان واقعي قرار گيرد.

وي ادامه داد: از واحدهاي توليدي شيشه مظروف، ترمه دستجردي و شيوا نساج بازديد بعمل آمد.

صفحه 1 از 78

پیوندهای مرتبط

لینکستان

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 45 مهمان حاضر

ورود

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز185
mod_vvisit_counterدیروز693
mod_vvisit_counterاین ماه17452
mod_vvisit_counterکل بازدیدها987377