عمران و محیط زیست

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی يزد از اجرای طرح حمایت از پایان نامه های دانشجويي در این شرکت خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي با اعلام اين خبرگفت: اين شركت بر اساس رسالت كاري خود حمايت از پايان نامه هاي دوره هاي كارشناسي ارشد، دكتري و فوق دكتري را با هدف بالا بردن سطح همكاري هاي بخش دانشگاهي با صنعتگران طي سال جاري در دستور كار قرار داده است.

عظيمي  توسعه همکاری های علمی – پژوهشی بین دانشگاهها و صنعت، استفاده از نظرات و تخصص اساتيد و دانشجويان در حوزه هاي تخصصي صنايع و هدایت و بهره برداری از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی برای حل مشکلات صنایع کوچک و استفاده از ظرفیت های قابل توجه دانشگاهها در این زمینه ها را از جمله اهداف اجرای این طرح بیان کرد.

وي تصریح کرد: بر اساس این طرح، از پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد تا سقف 20 میلیون ریال، دکتری تا سقف 40 میلیون ریال و فوق دکتری تا سقف 60 میلیون ریال حمایت خواهد شد.

عظيمي با تاكيد بر لزوم مرتبط بودن موضوعات انتخابي با بخش صنعت تصريح كرد: موضوعاتي كه از سوي دانشجويان انتخاب مي شود بايستي از بين اولويت هاي تحقيقاتي و مطالعاتي اعلامي و نيزكاربردي و قابل استفاده در جهت توسعه، حمايت و يا رفع معضلات عمومي صنايع كوچك استان و به دور از هرگونه كلي نگري باشد.

وي خاطر نشان كرد: متقاضيان استفاده از اين طرح مي توانند با مراجعه به معاونت صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي يزد و تكميل مدارك و ارائه درخواست و پس از تاييد كميته بررسي، از حمايت شركت شهركهاي صنعتي بهره مند شوند.

كاركنان شركت شهركهاي صنعتي استان يزد همگام با تمامی مردم روزه دار ایران اسلامي در راهپیمایی روز جهاني قدس شرکت کردند و ندای حمایت از مردم فلسطین را سر دادند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي مديرعامل شركت در حاشيه اين راهپيمايي،‌ حمایت از مردم مظلوم فلسطین را وظیفه تک تک مسلمانان دانست و گفت: حضور چشمگیر آحاد مردم عزیزمان در این مراسم نشانه ای از وحدت و همدلی، تبلور عظمت، صلابت، اقتدار و شکوه مردمی در ایران اسلامی است.

وي تاكيد كرد: مردم با حضور خود در راهپیمایی نشان دادند که هر گونه حمله به برادران مسلمان محکوم است.

عظيمي راهپیمایی قدس امسال را متفاوت از سال های گذشته دانست و اظهار داشت: این حضور بی بدیل بار دیگر عزم و اراده ملت سلحشور ایران را برای مقابله بامستکبران و زورمداران جهان نمایان کرد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد به همراه معاون صنايع كوچك شركت از دو واحد توليدي مستقر در شهرك صنعتي يزد بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در اين بازديد ضمن گفتگو با مديران اين واحدهاي توليدي از نزديك در جريان روند توليدات و فرآيند ساخت محصول آشنا شدند.

عظيمي در اين بازديد با اشاره به برخي از مشكلاتي كه واحدهاي فناور محور با آن روبرو هستند گفت: پيش از اجراي برجام صنايع كوچك و متوسط با مشكلات عديده اي در خصوص انتقال تكنولوژي، انتقال مواد اوليه و به ويژه مبادلات بانكي روبرو بودند.

وي ادامه داد: خوشبختانه پس از برجام و رفع تحريم ها، فضاي بسيار مناسبي براي توليد كنندگان براي مبادلات بين المللي گشوده شده است كه مي تواند زمينه ساز رونق توليد و بهبود فضاي كسب و كار در سطح شهركهاي صنعتي باشد.

عظيمي با اشاره به برخي از حمايت هاي شركت شهركهاي صنعتي از واحدهاي توليدي گفت: با هماهنگي هايي كه سازمان صنايع كوچك انجام مي دهد زمينه گفتگو و مذاكرات B2B واحدهاي توليدي با شركت هاي خارجي فراهم مي شود و مديران صنعتي استان مي توانند از فرصت هاي بوجود امده براي رفع نيازهاي خود بهره لازم را ببرند.

رئيس هيئت مديره شركت شهركهاي صنعتي خاطر نشان كرد: اين شركت نيز در سال جاري اهتمام لازم را براي شناسايي مشكلات موجود در صنايع و رفع انها در حيطه وظيف و يا انتقال مشكلات به مراجع ذيربط و فرااستاني به كار خواهد بست.

گفتني است، واحد صنعتي نيلومهر يزد توليد كننده انواع پودر ژله و شكلات و واحد صنعتي الكترو كوير توليد كننده تابلو برق هاي صنعتي مورد بازديد قرار گرفتند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد گفت: اهتمام و پيگيري تا رفع مشكلات واحدهاي صنعتي در سال جاري از اولويت هاي كاري اين شركت در تمامي حوزه هاي كاري است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي صبح امروز در بازديد از واحد صنعتي شيررضا مستقر در شهرك صنعتي يزد با ذكر اين مطلب گفت: در سال جاري بر اساس وظايف محوله ستاد اقتصاد مقاومتي بر رفع مشكلات واحدهاي صنعتي، بازديد از واحدهاي صنعتي و پيگيري رفع مشكلات موجود از جمله مهمترين برنامه هاي اين شركت مي باشد.

عظيمي با اشاره به برخي از كمبودها در شهركهاي صنعتي گفت: در حال حاضر كليه شهركها و نواحي صنعتي استان يزد آمادگي جذب سرمايه گذاران را دارا هستند و در تعداي از شهركهايي كه زيرساختهاي لازم ايجاد نشده است، در برنامه ريزي سال جاري تدابير لازم اتخاذ شده است.

وي با تاكيد بر رفع موانع پيش روي صنتعگران گفت: سال جاري كه به فرموده مقام معظم رهبري با شعار اقتصاد مقاومتي، توليد اشتغال نامگذاري شده است، ضرورت همكاري و حمايت همه دستگاه هاي اجرايي براي رونق بخش توليد و ايجاد اشتغال جديد ضرورت پيدا مي كند.

گفتني است، در طي اين بازديد در خصوص توسعه واحد صنعتي موجود و واگذاري زمين به اين واحد توليدي در زون سلولزي مورد بحث و بررسي قرار گرفت و با هماهنگي صورت گرفته با مديركل حفاظت محيط زيست استان و با رعايت موارد زيست محيطي، مشكل واحد صنعتي مرتفع شد و زمينه براي ايجاد طرح توسعه و افزايش توليد و ايجاد اشتعغال جديد فراهم شد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد در كارگروه توسعه فن آوري و ارتقاء رقابت پذيري استان از شناسايي 15 نياز فناورانه در صنايع غالب استان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در نخستين جلسه اين كارگروه كه با حضور نمايندگان برخي از دستگاه هاي اجرايي استان برگزار شد، با اعلام اين خبر افزود: از بين نيازهاي فن اورانه شناسايي شده 3 نياز با كمك شركت هاي دانش بنيان مرتفع شده است و در سال جاري نيز براي شناسايي نيازهاي جديد و رفع انها از طريق سياستگذاري در همين كارگروه برنامه ريزي خواهد شد.

عظيمي در ابتداي اين جلسه ضمن تشريح دستورالعمل مبادله و ارتقای فن آوری و توسعه خدمات نرم افزاری و مشاوره ای در مراکز خدمات فن آوری و کسب و کار، بيان داشت: این کارگروه با هدف اجرای هدفمند برنامه های حمایتی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران و شرکت شهرکهای صنعتی استان يزد از واحدهاي صنعتي و توليدي تشكيل شده است.

عظيمي با بيان اينكه واحدهاي صنعتي در بخش ارتقاء فن اوري با مشكلات عديده اي روبرو هستند اظهار داشت: حفظ و پایدار سازی واحدهای صنعتی با تکیه بر افزایش توان رقابتی با تکیه بر توان مشاورین مستقر در مرکز خدمات فن آوری و کسب وکار استان از جمله مهمترين اهداف اين كارگروه مي باشد.

وي ادامه داد: در اين كارگروه در نظر داريم تا با برنامه ریزی حضور هدفمند تیم های مشاور حرفه ای در زمینه های تخصصی مدیریت استراتژیک، بازار، منابع انسانی، مالی و فن آوری و ... نسبت به شناسایی و رفع موانع موجود در صنايع كوچك و متوسط اقدام و شرایط لازم جهت حضور با ثبات واحدها در بازارهای هدف را فراهم سازيم.

عظيمي با اشاره به برخي از نيازهاي فناورانه گفت: از جمله مهترين تصميماتي كه در اين كارگروه گرفته شده تعيين اولويت هاي جامعه هدف و مشخص كردن نحوه شناسايي و كمك به رفع نيازهاي فناورانه با همراهي شوراي فن بازار استان يزد بود.

گفتني است در اين جلسه رئيس بنياد نخبگان استان، معاون پارك علم و فناوري و نمايندگاني از دانشگاه يزد، اتاق بازرگاني، صنايع و معادن، سازمان صنعت، معدن و تجارت و عاملين توسعه خوشه هاي صنعتي استان حضور داشتند و به بيان نظرات و پيشنهادات خود پرداختند.

اطلاعیه

بدین‎وسیله از کلیه موسسات و شرکت‎های آموزشی دارای مجوز آموزشي از مراكز معتبر نظير اداره استاندارد، پارک علم و فناوری، سازمان فنی و حرفه‎ای، سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی و ... تقاضا می‎شود حداكثر تا تاريخ 4/4/96 تقویم آموزشی پیشنهادی خود را را برای سال 96 به معاونت صنایع کوچک این شرکت ارائه دهند.

متقاضیان می‎توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 6239702 داخلی 142 (خانم تدین) تماس حاصل نمایند.

دانلود فايل شرح خدمات

نكات قابل توجه:

1-    ارائه اساسنامه، مجوز آموزشي، در هنگام ارائه پيشنهاد الزامي است.

2-    تقويم پيشنهادي بايد دقيق باشد زيرا امكان تغيير، حذف يا اضافه دوره‎ها وجود ندارد مگر در شرايط خاص و با تاييد كارفرما

3-    ارائه تقويم آموزشي و برگزاري دوره‎ها مي‎بايست متناسب و مرتبط با مجوز مربوطه ‎باشد.

4-    نحوه برگزاري و ارائه گزارش منطبق با شرح خدمات پيوست مي‎باشد.

5-    تقويم آموزشي بايد شامل موارد زير باشد: عنوان دوره، محتواي كلي دوره، مدت زمان برگزاري(ساعت)، تاريخ برگزاري(روز و ماه)، نام و رزومه استاد

معاون برنامه ريزي شركت شهركهاي صنعتي يزد از آغاز مجدد فعاليت سايت بهين ياب از 27 خرداد ماه براي ثبت درخواست متقاضيان استفاده از تسهيلات رونق توليد خبر داد.

عليرضا رضايي با اعلام اين خبر گفت: با ابلاغ دستورالعمل جدید از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت و آغاز فعالیت سامانه بهین یاب از27 خرداد، اجرای این طرح امسال نیز در اولویت برنامه ها قرار دارد.

وی در ادامه با اشاره به تدوین دستورالعمل جدید اجرای طرح رونق تولید در سال 1396گفت: در اين طرح که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و با مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی  اجرا می شود تامین مالی بنگاه های تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط و طرح های نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بالای 60درصد انجام می شود.

رضايي کمک به حفظ اشتغال، افزایش تولید بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط، راه اندازی نیمه تمام تولیدی و تقویت تحرک اقتصادی از طریق منابع بانکی را از مهمترین اهداف طرح رونق تولید اعلام کرد و گفت: بنگاه های تولیدی و صنعتی که به علت محدودیت در تامین نقدینگی امکان فعالیت ندارند با دریافت تسهیلات ضمن ایجاد اشتغال مجددو افزایش حداقل 10درصد تولید نسبت به سال قبل ،تا پایان سال به چرخه تولید و صنعت باز می گردندو واحد های دارای پیشرفت بیش از 60درصد نیز متعهد به راه اندازی طرح خود تا پایان امسال خواهند شد.

وی با بیان اینکه این تسهیلات پس از تایید کارگروه های استانی اختصاص می یابد گفت: بر اساس دستور العمل امسال ،بنگاه های کوچک تا سقف 10میلیارد ریال، بنگاه های متوسط تا 30میلیارد ریال و برای طرح های نیمه تمام بالای 60درصد پیشرفت فیزیکی نیز تا سقف 20میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می شود.

معاون برنامه ريزي شركت شهركهاي صنعتي يزد اولویت اصلی پرداخت تسهیلات را بنگاه های تولیدی کوچک و متوسطی  اعلام کرد که دارای مشکلات نقدینگی بوده و از لحاظ ظرفیت تولید، دانش فنی و توان مدیریت و بازار مشکل و مانعی برای راه اندازی و افزایش تولید نداشته باشند و با دريافت اين تسهيلات قادر به راه اندازي سريع و ايجاد اشتغال جديد باشند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار  نرخ سود تسهیلات برای سرمایه در گردش نرخ عقود مبادله ای و برای طرح های نیمه تمام نرخ عقود مشارکتی خواهد بود گفت: مدت باز پرداخت تسهیلات نیز برای تسهیلات سرمایه در گردش یک سال (قابل تمدید )و برای سرمایه ثابت  طرح های نیمه تمام نیز بنا به تشخیص کارگروه، تامدت 5سال تعیین شده است.

رضايي با بیان اینکه طرح های متقاضی دریافت تسهیلات در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به مسولیت استانداری و دبیری سازمان صنعت، معدن و تجارت بررسی و تصویب می شود گفت: واحد های صنعتی و تولیدی متقاضی دارای شرایط باید نخست به سامانه بهین یاب به نشانی www.behinyab.ir مراجعه و درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح تصفيه خانه فاضلاب مشترك شهرك صنعتي و منطقه ويژه اقتصادي يزد از احداث 197 تصفيه خانه فاضلاب صنعتي در كشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان يزد، در اين مراسم كه با حضور معصومه ابتكار رئيس سازمان حفاظت محيط زيست كشور همراه بود،‌ علي يزداني با اعلام اين خبر گفت: اين تعداد تصفيه خانه در قالب 223 مدول در حال فعاليت مي باشد.

وي افزود: نزديك به 170 هزار مترمكعب در شبانه روز پساب خروجي حاصل از فعاليت اين تعداد تصفيه خانه در كل كشور است.

يزداني ادامه داد: در حال حاضر 75 درصد واحدهاي صنعتي مستقر در شهركها و نواحي صنعتي كشور تحت پوشش شبكه فاضلاب و تصفيه خانه هستند.

وي تصريح كرد: به منظور بهره مندي ساير واحدهاي صنعتي، تصفيه خانه هاي فاضلاب در شهركها و نواحي صنعتي با ظرفيت تصفيه 70 هزار متر مكعب فاضلاب در دست طراحي و اجرا مي باشد.

يزداني با اشاره به ساير اقدامات زيست محيطي صورت گرفته، گفت: با توجه به قانون، بيش از 7 هزار و پانصد هكتار فضاي سبز تا كنون در شهركها و نواحي صنعتي كشور اجرا شده است.

وي با تاكيد بر ضرورت حمايت سازمان حفاظت محيط زيست از طرح ها و برنامه هاي زيست محيطي در شهركها و نواحي صنعتي گفت: سرعت بخشيدن به پروژه هاي زيست محيطي در شهركهاي صنعتي مي تواند از ايجاد لكه هاي صنعتي بيشتر جلوگيري كند.

تصفیه خانه فاضلاب مشترک شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی یزد عصر چهارشنبه طی مراسمی با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون وزير صنعت، معدن و تجارت و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران و جمعی از مسوولان كشوري و استان یزد به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان يزد، معصومه ابتکار با حضور در شهرک صنعتی یزد، فاز نخست تصفیه خانه مذكور را با ظرفیت چهار هزار و 500 مترمکعب تصفیه فاضلاب در شبانه روز افتتاح کرد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد در ابتداي مراسم با بيان اينكه عمليات اجرايي اين تصفيه خانه از سال 91 آغاز شده است، گفت: تصفيه خانه فاضلاب مشترك مورد استفاده شهرك صنعتي يزد و منطقه ويژه اقتصادي در زمینی به مساحت 56هزار مترمربع و با هزینه 145میلیارد ریال احداث و آماده بهره برداري شده است.

سيد مسعود عظيمي با اشاره به اهداف اجراي اين پروژه عمراني گفت: طرح تصفیه خانه مشترک شهرک صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی یزد در دو مدل با هدف آبیاری فضای سبز برنامه ریزی شده و قادر است بصورت شبانه روز 9 هزار متر مکعب فاضلاب را تصفیه کند و فاز دوم آن در صورت تکمیل ظرفیت فاز نخست، اجرایی می شود

وي در تشريح فرآيند تصفيه فاضلاب گفت: واحدهای تصفیه خانه مورد اشاره شامل آشغالگیر، ایستگاه پمپاژ اولیه فاضلاب خام، واحد دانه گیری، چربی گیر با هوادهی و ایستگاه پمپاژ پساب مي باشد.

وي افزود: همچنین این تصفیه خانه دارای مخازن متعادل سازی ، هوادهی لجن و ته نشینی استاتیکی است.

گفتني است تا كنون نزديك به 500 واحد صنعتي در شهرك صنعتي يزد به بهره برداري رسيده است كه زمينه اشتغالزايي بيش از ده هزار نفر فراهم شده است.

صفحه 1 از 62

پیوندهای مرتبط

لینکستان

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 23 مهمان حاضر

ورود

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز377
mod_vvisit_counterدیروز470
mod_vvisit_counterاین ماه13859
mod_vvisit_counterکل بازدیدها727201