عمران و محیط زیست

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد در اولين جلسه شوراي توسعه و هماهنگي امور اجرايي شهرستان بافق بر ضرورت شناسايي مزيت هاي توسعه اي و معرفي آن به سرمايه گذاران تاكيد كرد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در اين جلسه كه شب گذشته در محل فرمانداري بافق با تبيين ظرفيت هاي توسعه شهرستان بافق گفت: اين شهرستان از پتانسيل ها و ظرفيت هاي بالقوه فراواني رخوردار است كه از آن جمله مي توان به صنايع غذايي و خرما و همچنين ذخاير معدني سرشار اين شهرستان اشاره كرد.

عظيمي با تاكيد بر لزوم شناساندن ظرفيت هاي موجود به سرمايه گذاران گفت: در صورتي كه مزيت ها و پتانسيل هاي خاص اين شهرستان به متقاضيان و علاقمندان به سرمايه گذاري معرفي نشود نمي توان اميد چنداني به توسعه و ايجاد صنايع جديد به ويژه صنايع تبديلي تكميلي و صنايع جوار معدني داشت.

وي با اشاره به وجود 2 شهرك و ناحيه صنعتي در اين شهرستان گفت: در حال حاضر شهرك صنعتي بافق و ناحيه صنعتي مباركه در اين شهرستان به بهره بردراي رسيده است و با وجود امكانات زيربنايي مناسب تعدادي كمي واحد صنعتي كوچك و متوسط در انها مستقر شده اند.

عظيمي با بيان اينكه امكانات اوليه در شهرك صنعتي بافق فراهم شده است، اظهار داشت: آب، برق، مخابرات، شبكه داخلي گاز در اين شهرك صنعتي فراهم شده است و در صورتي كه مشكل كمبود برق كه يكي از موانع اصلي براي حضور صنايع بزرگ در شهرك است،‌ تامين شود شاهد حضور سرمايه گذاران زيادي در شهرك صنعتي بافق خواهيم بود.

وي ادامه داد: در صورت تامين اين امكانات اوليه، شركت شهركهاي صنعتي نيز آمادگي لازم براي توسعه شهرك صنعتي بافق به ميزان 200 هكتار را دارا مي باشد.

وي با اشاره به مكانيابي پهنه صنايع آلاينده در شهرستان بافق گفت: با تصميم كميسيون هاي ذيربط در استان، مكاني به مساحت فعلي 100 هكتار براي استقرار صنايع غير متعارف در نظر گرفته شده است كه اين اقدام مي تواند موجبات رونق در ساير بخش هاي صنعتي و اقتصادي را در شهرستان بافق فراهم آورد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد گفت: تعداد 25 نفر از روسا و قضات شعب مختلف دادگستري استان يزد با حضور در شهرك صنعتي يزد، از 3 واحد توليدي و صنعتي مستقر در اين شهرك صنعتي بازديد و از نزديك با فرآيند توليد اين واحدهاي صنعتي آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در حاشيه اين بازديد با اشاره به اقدامات واحد حقوقي شركت در خصوص بازپس گيري اراضي صنعتي بلا اقدام گفت: در سال جاري با پيگيري هاي مستمر و تلاش هاي وافر واحد حقوقي شركت موفق شديم تعدادي از زمين هايي كه ساليان طولاني به منظور سرمايه گذاري در اختيار افراد قرار داده شده بود و تا كنون هيچ گونه فعاليتي بر روي آنها انجام نشده بود را آزادسازي و در اختيار سرمايه گذاران واقعي براي ايجاد واحد صنعتي و اشتغالزايي قرار دهيم.

عظيمي در جريان بازديد از كارخانه كاغذكار كسري در جمع قضات گفت: اين واحد صنعتي با تلاش مديران دلسوز آن توانسته است اشتغال بالغ بر 250 نفر را به طور مستقيم فراهم كند و همچنين با توليد كاغذ A4 در زمينه توليد اين محصول تا حدودي به خودكفايي برسيم.

وي ادامه داد: بازديد كنندگان با حضور در شركت سيم و كابل ستاره از مراحل مختلف توليد انواع سيم و كابل آشنا شدند.

عظيمي گفت: بازديد از گروه صنعتي الكترو كوير از ديگر برنامه هاي صبح امروز بود كه پس از ارائه توضيحاتي از سوي مديران اين واحد صنعتي با حضور در محل توليد با مراحل ساخت انواع تابلو برق هاي صنعتي فشار ضعيف و متوسط آشنا شدند.

وي در حاشيه بازديد از اين گروه توليد گفت: كارآفريني يكي از خصوصيات بارز مردم يزد هست كه اين واحد توليدي نمونه اي شاخص از يك كارآفرين برتر يزدي است.

عظيمي ادامه داد: با تلاش هاي صورت گرفته در اين مجموعه توليدي و به ويژه بخش تخقيق و توسعه توانسته ايم به خودكفايي در زمينه برخي از محصولات خاص كه سابق از شركت هاي خارجي وارد مي كرديم و فن آوري ساخت در اختيار اين كشور ها بود، دست يابيم.

وي با تاکید بر ترویج کالای ایرانی گفت: ترویج کالای ایرانی یعنی ثبات شغلی کارگران ایرانی و استان یزد با پتانسيل هاي و توانمنديهاي موجود نشان داده است يكي از استانهاي برتر در زمينه صنعت و معدن است.

مشاور و مدیر مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازدید از شرکت گرما آفرین ایساتیس تولید کننده پانل های رادیاتور در شهرک صنعتی یزد، گفت: در طی فعالیت دولت تدبیر و امید و پس از برجام نزدیک به 5/5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد،‌ فرزاد خلفي در سفر به استان يزد با بیان اینکه هجمه عظیمی علیه دولت یازدهم و فعالیت خودرو سازی در کشور ایجاد شد، افزود: در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در بخش اقتصادی انجام شده است، بخش بزرگی از تولید ناخالص داخلی مربوط به صنعت خودروسازی است و این صنعت در دولت تدبیر 40درصد رشد داشته است به طوری که قراردادهای جدید با کشور های اروپایی برای صادرات داشتیم، تراز تجاری کشور مثبت شد و بیش از پنج هزار واحد تولیدی راکد در این دولت فعال شدند همچنین بعد از برجام 5/5 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی داشتیم.

وی اعلام کرد: نگاه مجموعه صنعت و معدن و تجارت به واحد های تولیدی باید نگاه حمایتی باشد و دستگاه هایی مانند تامین اجتماعی و مالیات هم باید همراهی بیشتری داشته باشند.

خلفی با تاکید بر ترویج کالای ایرانی گفت: ترویج کالای ایرانی یعنی ثبات شغلی کارگران ایرانی و استان یزد با آماری که دارد، نشان می دهد بین پنج استان برتر کشور در زمینه های صنعتی، معدنی و تجارت است.

وی همچنين صبح امروز در جمع مدیران روابط عمومی خانواده صنعت و معدن در استان یزد با تاکید بر اهمیت ارتباطات در توسعه جوامع، گفت: لازمه جامعه پویا و توسعه یافته اطلاع رسانی است و در یک نظام تصمیم سازی فرایند ارتباطات و مطالعات جامعه شناختی و روانشناختی باید جدی گرفته شود.

خلفی گفت: تصمیم های اشتباه وقت و انرژی و سرمایه مردم را هدر می دهد بنابراین اگر بدون ملاحظات فرهنگی و اجتماعی و بدون نظر مردم تصمیمی گرفته شود محکوم به شکست است پس روابط عمومی ها باید مشارکت محور، جمع گرا و شفافیت محور باشند.

وی بیان کرد: روابط عمومی نقطه اتکا و فرآیند محور نظام تصمیم گیری یک مدیر است و یک سازمان برای توسعه باید ارتباط محور باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه باید با مردم با استدلال سخن گفت و جوابهای هیجانی راه به جایی نمی برد، تاکید کرد: در حوزه روابط عمومی ها باید از ظرفیت های مطبوعاتی و فضای مجازی بیشتر استفاده شود تا مردم حوزه صنعت، معدن و تجارت را ببینند، خدمات دولت به مردم شناسانده شود و روابط عمومی ها نباید در این زمینه منفعل باشند.

مراسم درختكاري به مناسبت هفته منابع طبيعي با حضور جمعي از مسئولين شهرستان مهريز و تعدادي از مديران واحدهاي صنعتي صبح امروز در ورودي شهرك صنعتي مهريز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان يزد، علي نقيبي معاون فني شركت در اين مراسم كه دانش اموزان يكي از دبيرستان هاي دخترانه شهرستان مهريز حضور داشتند، با اشاره به نقش و اهميت ايجاد فضاي سبز در شادابي و طراوت جامعه گفت: همه افراد باید در غرس نهال و حفاظت از درختان و منابع طبیعی موجود جدیت داشته باشند .

نقيبي اظهار داشت: دین و مکتب حیاتبخش اسلام در آیات متعدد و همچنین در سیره ائمه اطهار (ع) آمده که باید در کاشت درخت و نگهداری از آن همه احساس وظیفه کنند .

وي با اشاره به اينكه طبق قوانين و مقررات بايستي 10 درصد از فضاي شهركهاي صنعتي به فضاي سبز اختصاص يابد اظهار داشت: تاكنون 182 هكتار از سطح شهركها و نواحي صنعتي استان يزد را فضاي سبز تشكيل مي دهد.

نقيبي تصريح كرد: طي سال جاري بالغ بر 8 هكتار از مساحت شهركها و نواحي صنعتي استان به فضاي سبز اختصاص يافته است و همچنين بيش از 3 هكتار بوستان صنعتي ايجاد شده است.

وي ادامه داد: در سال جاري نزديك به 4200 درخت و 2800 درختچه در شهركها و نواحي صنعتي استان كاشته شده است.

گفتني است، طي مراسم صبح امروز فضاي سبزي به نام پارك خليج فارس در ورودي شهرك صنعتي مهريز به مساحت 2 هزار متر مربع درختكاري و اماده بهره برداري شد.

شايان ذكر است در اين مراسم مشاور بانوان شركت حضور داشتند.

سونيا پوریامین مشاور رسانه ای وزیر صنعت، معدن وتجارت بهمراه غلامرضا دیوسالار مدیرروابط عمومی سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران و سيدمسعود عظیمی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی یزد با حضور در محل سازمان صدا و سيما با دکتر پهلوانیان مدیرکل صداوسیمای استان یزد دیدار و گفتگوکردند.

به گزارش روابط عمومی شركت شهركهاي صنعتي يزد، " دراین دیدار پوریامین ضمن تشکر از صداوسیمای یزد درانعکاس ومعرفی فعالیتهای صنایع کوچک دراستان گفت: چون مردم ازفعالیت های صنایع کوچک اطلاعی ندارند بهتر است شورای اطلاع رسانی صنعت تشکیل شود و یک برنامه تلویزیونی در شبکه تابان شکل بگیرد تا کالاهای این استان در این برنامه معرفی شوند.

وی نقش رسانه ملی را درمعرفی این صنایع بسیار مهم دانست و بیان داشت: باید درحوزه صنایع متوسط فعالیت های خبری مناسبی در رسانه داشته باشیم تا جامعه با این صنایع آشنا شوند

غلامرضا دیوسالار مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک وشهرک های صنعتی ایران نیز با تشکر از صداوسیما : نقش رسانه ملی وبخصوص نگاه بلند دکتر علی عسگری ریاست سازمان صداوسیما را نسبت به اقتصاد مقاومتی که نتیجه ان راه اندازی شبکه ایران کالا بود را بسیار مناسب دانست.

وي با تاكيد بر نقش اصلي رسانه ملي در اطلاع رساني به مردم گفت: صدا و سيما با وجود كمبودهاي موجود در كمك به صنعت به ويژه صنايع كوچك و متوسط بسيار موثر در حال فعاليت و نقش آفريني مي باشد.

ديوسالار ادامه داد: راه اندازي شبكه ايران كالا يكي از اقدامات بسيار شاخص صدا و سيما در حمايت از صنايع و توليدات داخلي است كه اميدواريم با همكاري واحدهاي صنعتي كوچك و متوسط در شهركهاي صنعتي شاهد رويكرد جامعه به مصرف كالاي ايراني باشيم.

وي با بيان اينكه بسياري از ظريفت هاي موجود در شهركهاي صنعتي براي مردم ناشناخته است، اظهار داشت: همكاري صدا و سيما و شركت شهركهاي صنعتي در اطلاع رساني اقدامات و برندهاي شاخص به مردم در قالب تشكيل شوراي اطلاع رساني بسيار ضرورت دارد كه اميدواريم ماحصل اين تلاش رونق كسب و كار باشد.

دکتر پهلوانیان دراین جلسه بابیان  اینکه صدا و سیما تا کنون همکاری مناسبی با این صنایع داشته است، گفت: از این صنایع کوچک دراستان بازدید نموده ام ودراین بازدید ها نگاه ما معرفی این صنایع بوده و تاکنون درشبکه به معرفی تعداد زیادی ازآنها پرداخته ایم.

وی با بیان اینکه در حال تهیه سریالی جدید در شبکه تابان هستیم گفت: این صنایع می توانند با مشارکت دراین سریال به معرفی خود درسطح ملی بپردازند.

درابتدای این دیدار عظیمی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی یزد ضمن تشکر از همراهی وهمکاری صداوسیمای یزد در انعکاس صنایع کوچک گزارشی از این فعالیت ها ومشارکت صداوسیما با آنها اعلام نمود.

شورای اطلاع رسانی شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد روز یکشنبه با حضور مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان و اعضای منتخب این شورا فعالیت خود را در این استان آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان يزد، مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت با تبیین ضرورت های شکل گیری این شورا اظهار کرد: بخش قابل توجهی از مشکلات تولید و صنعت کشور به ناشناخته ماندن محصولات و ظرفیت های این بخش بازمی گردد و رسالت اصلی این شورا شناسایی و ارائه راهکارهایی است که مشکلات موجود در حوزه معرفی برندهای تولید داخل را کاهش دهد.

سونیا پوریامین با تاکید بر ایجاد بانک اطلاعات تولیدکنندگان و محصولات ایرانی افزود: در صورت فراهم سازی خوراک و اطلاعاتی مناسب و کافی، رسانه نیز می توانند نقش خود را در زمینه رونق اقتصادی و معرفی تولیدات با کیفیت داخلی به افکار عمومی جامعه بازی کنند.

وی ادامه داد: افزایش ارتباط و تعامل میان رسانه ها و بخش صنعت در این حوزه بسیار موثر است و حضور تیم های خبری در نمایشگاه های داخلی و خارجی به منظور اطلاع رسانی موفقیت های اقتصادی تولیدکنندگان داخلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پوریامین همچنین مشارکت نخبگان اقتصادی و مسئولان استان در شورای اطلاع رسانی برای انجام برنامه های عملگرایانه در زمینه افزایش تعامل رسانه ها با بخش تولید به خصوص صنایع کوچک و شهرک های صنعتی را مورد تاکید قرار داد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان یزد نیز گفت: با توجه به تشکیل شورای اطلاع رسانی در این شرکت از این پس نشست های این شورا با دستور کار مشخص و به طور منظم با هدف تصمیم سازی برای بهبود شرایط اطلاع رسانی این حوزه برگزار می شود.

سیدمسعود عظیمی افزود: تاکنون در زمینه اطلاع رسانی مناسب صنایع استان یزد، اطلاعات آنها در قالب سایت های سازمان صنایع کوچک جمع آوری شده و همچنین بانک جامع اطلاعات شهرک ها و نواحی صنعتی استان نیز در قالب یک کتاب چهار زبانه به چاپ رسیده است.

معاون خبر صدا و سیمای استان یزد نیز در این نشست با تاکید بر تشکیل اتاق فکری برای برنامه ریزی و تصمیم سازی در زمینه اطلاع رسانی حوزه های اقتصادی به خصوص حوزه صنعت اظهار کرد: در تعامل میان رسانه ها و صنایع حلقه های مفقوده ای وجود دارد و نحوه عملکرد برخی سازمان ها به گونه ای است که مانع جریان آزاد اطلاعات در این حوزه می شود.

حمیدرضا جعفری افزود: برای نتیجه گیری بهتر در این زمینه باید مشکلات زیرساختی و چگونگی تعامل بین دستگاه های مرتبط در این حوزه رفع شود .

رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان یزد نیز گفت: یکی از مشکلاتی که در حوزه اطلاع رسانی اقتصادی وجود دارد این است که برخی فعالان اقتصادی و مدیران این حوزه به هزینه کردن برای معرفی ظرفیت ها توجه کافی ندارند.

کاظم شاملو ادامه داد: از سوی دیگر در حوزه اقتصادی خبرنگاران زبده اندکی فعالیت دارند و نیاز به تربیت خبرنگار تخصصی اقتصادی به خصوص در حوزه صنعت به شدت احساس می شود.

مسعود ارکان مدیر مسوول نشریه پیمان یزد اختصاص اعتبار مشخص برای این شورا و دعوت از خبرگان اقتصادی و استفاده از نظرات آنها را عامل پویایی هرچه بیشتر شورای اطلاع رسانی شرکت شهرک های صنعتی استان عنوان کرد.

در این نشست ایجاد یک پایگاه اطلاع رسانی تخصصی در حوزه معرفی تولیدات استان یزد و برگزاری دوره و آموزش خبرنگاری تخصصی اقتصادی برای تعدادی از فعالان مطبوعات استان به عنوان نخستین مصوبات این نشست مطرح شد.

مدير روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران از شوراي اطلاع رساني شركت شهركهاي صنعتي كشور به عنوان اتاق فكري براي اطلاع رساني هاي لازم در بخش صنعت و برنامه هاي حمايتي از صنايع كوچك و متوسط نام برد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، غلامرضا ديوسالار در نخستين جلسه شوراي اطلاع رساني اين شركت گفت: استان يزد به عنوان چهاردهمين استان كشور شوراي اطلاع رساني را با حضور كليه اعضاء تشكيل داده است كه اميدواريم زمينه هاي مثبتي در حوزه هاي اطلاع رساني و آكاهي بخشي در استان شاهد باشيم.

وي با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص حمايت از صنايع كوچك و متوسط و نگاه ويژه ايشان به اين بخش از صنعت اظهار داشت: تشكيل منسجم و منظم اين شورا مي تواند تاثير بسزايي در آگاهي بخشي در بين مردم از وضعيت صنايع استان و اقدامات حمايتي دولت داشته باشد.

ديو سالار در خصوص اهداف تشكيل شوراي اطلاع رساني شركت شهركهاي صنعتي كشور گفت: ارتقاء سطح آگاهي جامعه به ويژه اصحاب رسانه از سياست ها و مأموريت هاي سازمان، ايجاد كمپين هاي تبليغاتي و موج رسانه اي در كشور، تقويت توليد داخلي و تغيير نگرش به خريد كالاي ايراني، مديريت شرايط بحراني و فضاسازي منفي رسانه اي، گسترش و تعميق اطلاع رساني با محوريت معرفي جايگاه صنايع كوچك در اقتصاد و بهبود فضاي كسب و كار از جمله مهمترين اهداف اين شورا مي باشد.

وي در خصوص اقدامات صورت گرفته در 40 ماهه اخير در شهركها و نواحي صنعتي كشور گفت: در طي اين مدت 8468 طرح سرمايه گذاري با اشتغالزايي بيش از 148 هزار نفر در شهركها و نواحي صنعتي كشور به بهره برداري رسيده است.

اين مقام مسئول افزود: در دولت تدبير و اميد 2855 واحد صنعتي غير فعال،‌ مجدداً راه اندازي و به چرخه توليد بازگشته اند كه زمينه اشتغال بالغ بر 33 هزار نفر فراهم شده است.

ديوسالار در پايان با بيان اينكه شبكه ايران كالا راه اندازي شده است اظهار داشت: با هماهنگي هاي صورت گرفته، واحدهاي صنعتي مي توانند از اين فرصت بوجود آمده براي معرفي توليدات و كالاهاي داخلي به مصرف كنندگان نهايت استفاده را ببرند.

بدينوسيله به اطلاع مي رساند شركت شهركهاي صنعتي استان يزد در نظر دارد تور بازديد از بيست و سومين نمايشگاه بين المللي ساختمان و دكوراسيون داخلي مسكو(15-18 فروردين) را ويژه صنايع استان يزد برگزار نمايد. لذا از متقاضيان واجد صلاحيت جهت برگزاري تور مذكور دعوت به عمل مي آيد قيمت و برنامه پيشنهادي خود را حداكثر تا تاريخ 11/12/95 به معاونت صنايع كوچك اين شركت اعلام نمايند.

بدينوسيله به اطلاع مي رساند شركت شهركهاي صنعتي استان يزد در نظر دارد تور بازديد از نمايشگاه صنعت بسته بندي دوسلدورف (14-20 ارديبهشت 1396) و نمايشگاه ماشين آلات دست دوم آگسبورگ آلمان (5- 7 ارديبهشت) را ويژه صنايع استان يزد برگزار نمايد. لذا از متقاضيان واجد صلاحيت جهت برگزاري تور مذكور دعوت به عمل مي آيد قيمت و برنامه پيشنهادي خود را حداكثر تا تاريخ 11/12/95 به معاونت صنايع كوچك اين شركت اعلام نمايند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد از اخذ سند مالكيت شهرك تخصصي الكترونيك و فناوري اطلاعات استان يزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد،‌ سيد مسعود عظيمي با اعلام اين خبر گفت: با پيگيري هاي مستمر و حمايت هاي مسئولين استان و به ويژه معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري يزد سند مالكيت اين شهرك تخصصي به نام شركت شهركهاي صنعتي يزد صادر شد.

وي با بيان اينكه اين شهرك تخصصي به مساحت 50 هكتار در جوار شهرك صنعتي و منطقه ويژه اقتصادي يزد قرار گرفته است، اظهار داشت: احداث شهرك تخصصي الكترونيك و فناوري اطلاعات به لحاظ موقعيت جغرافيايي و اقتصادي امكان جذب نخبگان و فعالان عرصه الكترونيك و IT كشور را فراهم مي آورد.

عظيمي با اشاره عملكرد مناسب اين شركت در اخذ سند ثبتي شهركها و نواحي صنعتي بيان داشت: در حال حاضر بيش از 98 درصد شهركها و نواحي صنعتي استان يزد سند ثبتي دارند.

صفحه 1 از 59

پیوندهای مرتبط

 

لینکستان

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 89 مهمان و 1 عضو حاضر
  • devoperwisi

ورود

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز112
mod_vvisit_counterدیروز530
mod_vvisit_counterاین ماه14203
mod_vvisit_counterکل بازدیدها672629