عمران و محیط زیست

مدير حراست شركت شهركهاي صنعتي يزد از برگزاري سمينار آموزشي اصول حفاظت فيزيكي و انتظامات ويژه واحدهاي صنعتي و شركت‌هاي خدماتي شهرك صنعتي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، قاسم قناعتگر افزود: اين دوره اموزشي به مدت 8 ساعت و براي بيش از 140 نفر از نيروهاي انتظامات و حراست واحدهاي صنعتي مستقر در شهركهاي صنعتي و نيز عوامل حراست شركت هاي خدماتي و با حمايت مالي شركت شهركهاي صنعتي يزد برگزار شد.

قناعتگر با اشاره به مفيد بودن اين دوره آموزشي اظهار داشت: تعريف حفاظت فيزيكي وظايف انتظامات، اصول و عوامل پيشگيري از جرم،‌وظايف پنجگانه تخصصي انتظامات و حفاظت فيزيكي، تعريف جرم و صحنه جرم، اصول و عوامل پيگيري از جرم، تعامل با پليس 110 و همچنين نحوه كنترل ورود و خروج اركنان و ارباب رجوع را از جمله مهمترين سرفصل هاي ارائه شده در اين دوره برشمرد.

معاون صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از بازديد تعدادي از صنعتگران يزدي از نمايشگاهPlast Eurasia 2017  در استانبول ترکیه در قالب تور صنعتي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، ذبيح ا... زارع با اعلام اين خبر گفت: در راستاي اجراي سياست‌هاي حمايتي سازمان صنايع كوچك وشهركهاي صنعتي ايران، تعداد 26 نفر از فعالان اقتصادي و مديران واحدهاي صنعتي استان به منظور آشنايي با توليدات مشابه و تكنولوژي هاي نوين از اين نمايشگاه بازديد كردند.

وي ادامه داد: این نمایشگاه توسط مرکز نمایشگاهی Tuyap و با همکاری مشترک آن با PAGEV (انجمن صنایع پلاستیک ترکیه) برنامه ریزی و مدیریت شده بود.

زارع تصريح كرد: نمایشگاه Eurasia 2017 Plast افراد حرفه ای و پیشرو را از سراسر صنعت پلاستیک دنیا از 957 شرکت از 41 کشور دنیا گرد یکدیگر جمع کرد و  بیش از 50000 نفر در صنعت پلاستیک از این نمایشگاه بازدید کردند.

وي اضافه كرد: اين نمايشگاه که از مهم ترین اهدافش ارائه‌ی بازارهای جایگزین می باشد، شبکه های فعالیت های خود را به بسیاری از کشورها گسترش داده است و از جمله این کشورها می توان آذربایجان، بوسنی، بلغارستان، مصر، گرجستان، یونان، ایران، عراق، قزاقستان، لبنان، مراکش، فلسطین، روسیه، صربستان، اسلوونی، سودان، سوریه، تاجیکستان، اکراین و ازبکستان را نام برد.

گفتني است: این رویداد چهارروزه از 7 تا 10 دسامبر، در مرکز نمایشگاهی Tuyap واقع در استانبول برگزار شد و به عنوان یکی از مهم ترین و بزرگترین رویدادهای صنایع پلاستیک در ترکیه و Eurasia محسوب می شود.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد گفت: نمايندگان دبيرخانه مناطق آزاد و ويژه اقتصادي كشور در سفر به استان يزد از 5 واحد صنعتي مستقر در شهرك صنعتي و منطقه ويژه اقتصادي يزد بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در حاشيه اين بازديد گفت: طي اين سفر، نمايندگان دبيرخانه مناطق آزاد از نزديك با سرمايه گذاري هاي انجام شده در منطقه ويژه اقتصادي استان آشنا شدند و همچنين زيرساختهاي صنعتي ايجاد شده براي جذب سرمايه گذاران را بازديد كردند.

وي افزود: بازديد از واحدهاي صنعتي قيام نخ، آفتاب پيام و ايران پيچ در منطقه ويژه اقتصادي و همچنين واحدهاي توليدي ترمه دستجردي و فراورده هاي كنجدي شيررضا در شهرك صنعتي يزد از برنامه هاي اين سفر بود.

عظيمي تصريح كرد: طي جلسه اي كه با حضور مشاور تدوين طرح جامع منطقه ويژه برگزار شد، موارد مورد اشكال بررسي شد و نظرات اصلاحي نمايندگان دبيرخانه نيز ارائه شد.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از دستور استاندار يزد براي تسريع در راه اندازي ناحيه صنعتي جديد در شهرستان خاتم خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي با اعلام اين خبر گفت: در دوازدهمين جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي كه در شهرستان خاتم و با حضور مسئولين استان برگزار شد، استاندار يزد بر لزوم همكاري كليه دستگاه هاي اجرايي استان براي راه اندازي ناحيه صنعتي 2 شهرستان خاتم تاكيد كرد.

عظيمي افزود: در اين جلسه با تصويب اعضاء مقرر شد مديريت امور اراضي استان در تحويل زمين ناحيه صنعتي به شركت شهركهاي صنعتي تسريع كند و همچنين شركت آب منطقه اي نيز در تخصيص ميزان 10 ليتر بر ثانيه آب براي استفاده شهرك اقدام لازم را بعمل اورد.

وي تصريح كرد: همچنين طي اين جلسه مصوب شد، ساير دستگاه هاي خدمت رسان استان نيز همكاري كامل و لازم را با اين شركت در تامين زيرساخت هاي مورد نياز به عمل آورند تا زمينه لازم براي جذب و حضور سرمايه گذاران در اين شهرستان فراهم شود.

عظيمي با بيان اينكه ناحيه صنعتي مروست در شهرستان خاتم نيز با كمبود زمين مواجه است، اظهار داشت: طي اين جلسه مصوب شد متقاضياني كه طي سالهاي گذشته زمين دريافت كرده اند و اقدامي انجام ندارده اند، نسبت به پيگيري و در صورت نياز فسخ و خلع يد زمين ها صورت گيرد و اراضي به صنعتگران واقعي واگذار شود.

معاون صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از بازديد 19 نفر از توليدكنندگان و فعالان صنعتي استان كرمان از واحدهاي صنعتي اين استان در قالب تور صنعتي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، ذبيح ا... زارع با اعلام اين خبر گفت: همزمان با برگزاري سومين نمايشگاه صنعت، معدن و ابزارآلات استان يزد تعداد 19 نفر از صنعتگران استان كرمان از كارخانه فولاد يزد و 4 واحد تراشكاري مرتبط بازديد و با توانمندي اين مجموعه ها در زمينه هاي فلزي، قالب سازي و ريخته گري آشنا شدند.

زارع افزود: در طي اين سفر، بازديد كنندگان ضمن حضور در نمايشگاه صنعت و بازديد از پاويون اختصاصي مركز مبادلات پيمانكاري فرعي استان (ISPX)، با صنعتگران و اعضاي مركز مبادلات يزد ديدار و گفتگو كردند.

وي تصريح كرد: شركت كنندگان در اين تور همچنين از بخش ها و غرفه هاي مختلف شركت هاي داخلي و خارجي در سومين نمايشگاه صنعت، معدن و ابزار آلات يزد بازديد كردند.

وي تصريح كرد: تبادل تجربيات و مذاكرات B2B با برخي از توليد كنندگان مرتبط و همچنين ديدار با مديران شركت فولادآلياژي ايران از جمله برنامه هاي اجرا شده در اين تور صنعتي براي بازديدكنندگان بود.

گفتني است: اين نمايشگاه از 7 آذر لغايت 10 آذر ماه با حضور نزديك به 100 شركت داخلي و خارجي در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي استان يزد برگزار شد.

معاون صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي استان يزد گفت: تعدادي از صنعتگران و فعالان اقتصادي استان چهارمحال و بختياري از واحدهاي صنعتي استان يزد در قالب تور صنعتي بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، ذبيح ا... زارع با اعلام اين خبر گفت: همزمان با برگزاري سومين نمايشگاه صنعت، معدن و ابزارآلات استان يزد تعداد 18 نفر از صنعتگران استان چهار محال و بختياري از شركت هاي كاشي ستاره، لعاب مارال و موزائيك الماس در شهرك صنعتي جهان آباد ميبد بازديد و با توانمندي اين مجموعه ها در زمينه هاي كاشي و سراميك، لعاب كاشي و موزائيك سازي و فناوري‌ها و تكنولوژي‌هاي جديد استفاده شده در اين صنايع آشنا شدند.

زارع افزود: در طي اين سفر، بازديد كنندگان ضمن حضور در نمايشگاه صنعت و بازديد از پاويون اختصاصي مركز مبادلات پيمانكاري فرعي استان (ISPX)، با صنعتگران و اعضاي مركز مبادلات يزد ديدار و گفتگو كردند.

وي تصريح كرد: شركت كنندگان در اين تور همچنين از بخش ها و غرفه هاي مختلف شركت هاي داخلي و خارجي در سومين نمايشگاه صنعت، معدن و ابزار آلات يزد بازديد كردند.

گفتني است: اين نمايشگاه از 7 آذر لغايت 10 آذر ماه با حضور نزديك به 100 شركت داخلي و خارجي در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي استان يزد برگزار شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صنایع از رشد 12 درصدی پرداخت تسهیلات به حوزه صنعت و معدن در هفت ماهه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد به نقل از خبرگزاري ايرنا، "محسن صالحي نیا"، پنجشنبه شب در مراسم روز ملی صادرات و تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان یزد در سال 1396 گفت: طی این مدت 95 هزار میلیارد تومان تسهیلات در کشور به این حوزه پرداخت شد که امیدواریم تا پایان سال به 150 هزار میلیارد تومان برسد.

به گفته وی بر اساس برنامه پیش بینی شده باید سهم صنعت و معدن و تجارت از تسهیلات بانکی به 40 درصد می رسید در حالی که هم اکنون این رقم 30.5 درصد است.

وی درباره وضعیت صادرات محصولات غیرنفتی در هشت ماه امسال اظهار کرد: در این مدت 8.5 میلیون تن کالای صنعتی و معدنی به ارزش 28.5 میلیارد دلار صادر کردیم که از نظر ارزش یک درصد و از نظر حجم 9 تا 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

معاون وزرات صنعت اضافه کرد: امیدواریم تا پایان سال با توجه به برنامه های این وزارتخانه و رشد سرمایه گذاری ها شاهد افزایش صادرات نسبت به ابتدای سال در کشور باشیم.

وی ادامه داد: در سه ماه ابتدایی امسال نیز شاهد رشد کالاهای صادراتی از جمله در صنعت 5.8 درصد ، معدن 3.6 درصد ، تجارت 8.8درصد و ترانزیت جاده ای 8.4درصد بوده‌ایم که امیدواریم تا پایان سال روند رشد ادامه یابد.

این مسئول درباره سیاست های این وزارتخانه برای حمایت از صادرات گفت: در سه محور باید از صادرات حمایت کرد که اولین محور گسترش و حمایت از تولید رقابتی و صادرات گراست.

معاون وزارت صنعت، دومین محور را کاهش هزینه های مربوط به واحدهای صادرات گرا اعلام کرد و اضافه کرد: سومین محور ، تقویت سیاست های دیپلماسی کشور در مواردی همچون تامین اعتبار خریدار و فروشنده و توافق نامه های تجاری دو جانبه به منظور حمایت از کالاهای صادراتی و بازشدن مسیر دریافت و پرداخت بین بانکهای داخل و خارج کشور است.

صالحي نیا لازمه استمرار تولید را تولید صادرات گرا و رقابتی دانست و گفت: طبق دستورالعمل صادر شده از سوی وزیر صنعت به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها نباید از واحدهای تولیدی دارای مشکل عبور کرده و باید تا حد ممکن مشکلات آنها رفع شود.

معاون وزارت صنعت به وجود هفت هزار و 200 ردیف تعرفه در کشور اشاره کرد و افزود: در سال جاری درباره سه هزار و 200ردیف تعرفه کالا به منظور حمایت از تولید داخلی، واردات آنها با ارز مبادله ای ممنوع شده که امیدواریم این تعداد تا پایان سال به چهار هزار مورد برد.

صالحي نیا با بیان اینکه پایش واردات و مدیریت آن می تواند کمک بسیار خوبی به تولید و صادرات کند، یادآور شد: به عنوان نمونه در تولیدعمده محصولات غذایی رشد کرده ایم و حتما با پایش واردات و مدیریت کردن این بخش می توانیم این رشد را تداوم دهیم.

وی همچنین بخش هایی را که هنوز چارچوب مشخصی ندارد تسهیلات نوسازی و بازسازی و استفاده از تکنولوژی در واحد های تولیدی اعلام کرد و گفت: امیدواریم در این بخش نیز با همکاری بانک ها و واحدهای دولتی چارچوب معینی تعریف کنیم.

استاندار یزد با تاکید بر اینکه جذب سرمایه گذاری، استراتژی اقتصادی استان یزد است، گفت: سرمایه گذار نباید درگیر چرخه پیچیده اداری شود.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد به نقل از خبر گزاري مهر، "محمود زمانی قمی" در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر استان در اتاق بازرگانی یزد با بیان اینکه حل مشکلات صنعت استان یزد نیازمند وفاق و همدلی است، اظهار داشت: استان یزد مملو از امتیاز و مزیت، هم در حوزه جغرافیایی و هم در زمینه نیروی انسانی است.

وی بیان کرد: در حوزه صنعت و تولید که تولیدکنندگان تلاش می کنند بخشی از تولیدات خود را در خارج از کشور عرضه کنند، مشکلات بسیاری است که این مشکلات باید یکی پس از دیگری حل شود.

استاندار یزد تاکید کرد: همه دستگاه ها باید سیاست های اقتصادی که در استانداری تعیین می شود را اجرا کنند و بر اساس این سیاست ها و برنامه‌ریزی ها باید به سراغ افرادی برویم که در حوزه صنعت آسیب دیده اند تا مشکلات آنها را حل و فصل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واحدهای نیمه تمام صنعتی استان یزد اظهار داشت: باید به طور ویژه به واحدهایی که اشتغالزایی بیشتری خواهند داشت، توجه جدی تری شود و تکمیل آنها در اولویت قرار گیرد.

زمانی قمی عنوان کرد: اگر ۲۰۰ طرح نیمه تمام صنعتی داشته باشیم که به فرض ۱۵ هزار شغل ایجاد می کنند، آنهایی که اشتغالزایی بیشتری دارند را به طور قطع در اولویت قرار خواهیم داد.

استاندار یزد، جذب سرمایه گذاری در یزد را نیز بسیار مهم دانست و افزود: باید به سمت جذب سرمایه گذاری های جدید برویم و شرایط را به نحوی رقم بزنیم که دیگران احساس یزد زمینه سرمایه گذاری در یزد روان است و کسی برای اینکه کارش انجام شود، پشت در اتاق مدیران استان گیر نمی کند.

وی تصریح کرد: اگر متقاضی برای سرمایه گذاری به استان یزد آمد و حرف او حق و کارش صحیح بود، هیچ دلیلی نمی بینم که معطل چرخه اداری بماند.

زمانی قمی اظهار داشت: برای اشتغال بیشتر و کاهش نرخ بیکاری باید از هر سرمایه گذاری استقبال کنیم و شخصا هرکس برای سرمایه گذاری وارد فرودگاه یزد شود، به استقبال او خواهم رفت.

وی، یکی از راهبردهای اصلی را تمرکز بر اشتغال فارغ التحصیلان دانست و یادآور شد: بخش فرهنگ و آموزش عالی باید بدانند که مهارت محوری را در دستور کار خود قرار دهند و نگاه نویی به عرصه اشتغال داشته باشند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از انتخاب 7 واحد صنعتي مستقر در شهركهاي صنعتي استان به عنوان صادركنندگان نمونه استاني خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي با اعلام اين خبر گفت: در مراسمي كه به مناسبت بزرگداشت روز ملي صادرات با حضور صالحي نيا معاون امور صنايع وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، از 21  صادر كننده نمونه استاني تقدير به عمل امد.

وي افزود: شركت هاي فرش خاطره كوير، يزد پليمر، سيم و كابل ستاره يزد، موكت فيروزه،‌ پارس موليبدن، نرگس پليمر و چيني بهداشتي مرواريد مستقر در شهركهاي صنعتي يزد و مهريز  به عنوان صادرکنندگان نمونه استاني برگزيده شدند.

عظيمي ضمن تبريك به مديران اين واحدهاي توليدي ابراز اميدواري كرد: در سالهاي آتي شاهد درخشش ساير فعالين صنعتي استان يزد در ساير زمينه ها باشيم.

صفحه 1 از 76

پیوندهای مرتبط

لینکستان

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 35 مهمان حاضر

ورود

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز12
mod_vvisit_counterدیروز656
mod_vvisit_counterاین ماه9366
mod_vvisit_counterکل بازدیدها842753