عمران و محیط زیست

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد از حضور 4 واحد صنعتي مستقر در شهركهاي صنعتي استان يزد در نمايشگاه تاسيسات و تكنولوژي هاي نوين ساختماني در استان يزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد: حضور صنايع كوچك و متوسط در جمع توليدكنندگان صاحب نام و بزرگ كشور، زمينه رشد و افزايش رقابت پذيري را فراهم مي كند.

عظيمي با اشاره به حمايت هاي اين شركت از صنايع كوچك گفت: شركت شهركهاي صنعتي به عنوان يكي از دستگاه‌هاي متولي صنعت در استان در طول سال نسبت به اعزام تورهاي صنعتي بازديد از نمايشگاه‌هاي داخلي و خارجي و نيز از واحدهاي صنعتي مستقر در شهركها و نواحي صنعتي كه در نمايشگاه‌هاي داخلي و خارجي مورد تاييد شركت نسبت به اخذ غرفه اقدام مي كنند، حمايت مالي در حد دستورالعمل‌هاي جاري به عمل مي‌آورد.

وي افزود: شركت‌هاي داخلي و خارجي حضور يافته در اين نمايشگاه محصولات و توانمندي‌هاي خود را در فضايي به وسعت بيش از 3000 مترمربع عرضه مي كنند.

عظيمي تصريح كرد: شركت‌هاي يزد پلي‌اتيلن، چيني بهداشتي ايساتيس، پليمر طلايي و قطعات بتني پيش‌ساخته در اين نمايشگاه به معرفي محصولات توليدي خود مي پردازند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد ادامه داد: انواع رادیاتور، چیلر ، لوله و اتصالات پليمري و فاضلابي، لوله و اتصالات پلي پروپيلن و پوليكا، درب و پنجره و شیرآلات ساختمانی از جمله تاسیسات نمایش داده شده شرکت ها و آجر و دیوار پیش ساخته، تیرچه و برخی دیگر از لوازم از مصالح ساختمانی این نمایشگاه مي باشد.

عظيمي يادآور شد: اين نمايشگاه از 26 الي 29 مهرماه در محل نمايشگاه هاي بين المللي استان يزد براي بازديد عموم داير است.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد گفت: كنسرسيوم صادراتي خوشه سنگ استان يزد در قالب غرفه مشترك در دهمين نمايشگاه سنگ ساختماني ايران در نيمور محلات حضور پيدا كرد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان يزد، "سيد مسعود عظيمي"  در بازديد از اين نمايشگاه با اعلام اين خبر گفت: در اين نمايشگاه كه با حضور بيش از 400 شركت داخلي و خارجي برگزار مي شود، كنسرسيوم صادراتي خوشه سنگ استان يزد به ارائه محصولات و توليدات شركت هاي فعال سنگ پرداخت.

وي افزود: صنايع شركت كننده در  فضاي نمايشگاهي به وسعت 20 هزار مترمربع فضای سرپوشیده و 70 هزار مترمربع فضای باز محصولات و دستاوردهاي خود در زمینه انواع سنگ و سنگهای فرآوری شده ، ماشین آلات معدن و ابزارآلات مربوطه را در معرض دید عموم قرار دادند.

عظيمي افزود: در این نمایشگاه شرکت‌های تولیدکننده سنگ از برزیل برای اولین بار، ایجاد مرکز مذاکرات  B 2 B، تجار کشورهای ایتالیا، چین، هند، ترکیه، اتریش، نروژ، آذربایجان، نیجریه، غنا، عمان و کویت حضور دارند.

وي خوشه هاي كسب و كار را يكي از راهكارهاي ارتقاء سطح توانمندي توليدكنندگان داخلي و افزايش رقابت پذيري آنها در بازار داخل و خارج عنوان كرد و يكي از دلايل رونق گرفتن بازار محصولات خوشه هاي كسب و كار استان يزد را در داخل و خارج از كشور اقدامات اين پروژه ها برشمرد.

شايان ذكر است: اين نمايشگاه از تاريخ 25 الي 28 مهرماه به مدت 4 روز در شهر نيمور در شهرستان محلات استان مركزي آغاز بکار كرده است.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد گفت: شهرك صنعتي فولاد مستعد حضور سرمايه‌گذاران در زمينه احداث نيروگاه خورشيدي است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي صبح امروز در حاشيه بازديد نمايندگان يك شركت اتريشي فعال در زمينه انرژي هاي تجديد پذير از شهرك صنعتي فولاد با اعلام اين خبر گفت: اين شهرك صنعتي از پتانسيل بسيار مناسبي براي واگذاري زمين و استقرار سرمايه‌گذاران براي احداث نيروگاه‌هاي خورشيدي را دارا مي باشد.

وي تصريح كرد: در حال حاضر اين امادگي وجود دارد نزديك به 120 هكتار زمين در 2 فاز 30 مگاواتي در اختيار سرمايه‌گذاران بخش خصوصي براي فعاليت در زمينه انرژي هاي تجديد پذير قرار گيرد.

عظيمي ادامه داد: به منظور حمايت از سرمايه‌گذاران، 15 درصد از كل مبلغ پرداختي براي واگذاري حق انتفاع از اراضي به صورت نقد و مابقي طي 12 قسط سه ماهه دريافت خواهد شد كه همين ميزان مشوقات فرصت بسيار مناسبي را براي سرمايه گذاري در انرژي هاي تجديد پذير فراهم مي كند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي با اشاره به موقعيت جغرافيايي استان يزد گفت: اين استان به دليل موقعيت جغرافيايي مناسب، بهره مندي از تابش نور خورشيد در اكثر زمانها و زاويه تابش مناسب اين امكان را براي علاقمندان به سرمايه‌گذاري در اين حوزه فراهم كرده است.

عظيمي تصریح کرد: نیاز روزافزون به منابع انرژی و کاهش منابع سوخت فسیلی و ضرورت رعايت مسائل‌ زیست محيطي و کاهش آلودگی هوا و استفاده از انرژی‌های نو مانند انرژی خورشید می‌تواند اهمیت ویژه‌ای داشته باشد.

وي تأکید کرد: متقاضیان سرمایه‌گذاری درزمینه انرژی‌های تجدید پذیر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان يزد علاوه بر دسترسی به امکانات زیربنایی مناسب، می‌توانند از مشوق‌های موجود در این مکان‌ها استفاده کنند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد گفت: جذب اعتبارات زيرساختي براي شهركها و نواحي صنعتي و نيز منطقه ويژه اقتصادي بايد بطور جد و مستمر پيگيري شود.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در جلسه شوراي معاونين شركت با اشاره به سال اقتصادي مقاومتي، توليد و اشتغال اظهار داشت: در سال بسيار حساسي قرار داريم و وظيفه و مسئوليت مضاعفي بر عهده دستگاه هاي متولي صنعت نهاده شده است و در اين راستا تلاش دوچنداني را از سوي همه كاركنان مي طلبد.

عظيمي افزود: يكي از مسائلي كه در اين موقعيت زماني با ان روبرو هستيم پيگيري دريافت و جذب اعتبارات عمراني براي هزينه كرد در ايجاد و توسعه زيرساختهاي شهركها و نواحي صنعتي مي باشد كه ضروريست توسط معاونت برنامه ريزي شركت مرتبا پيگيري شود.

وي تصريح كرد: در افق كوتاه مدت بر اساس وضعيت موجود و پيش بيني شده نياز به بيش از 45 ميليارد تومان براي تامين آب، برق، گاز، راه و مخابرات شهركها، نواحي صنعتي و منطقه ويژه اقتصادي مورد نياز است.

عظيمي ادامه داد: دستيابي به شاخص هاي تعيين شده، پاسخگويي به تكاليف مجمع و دستگاه هاي نظارتي، تسريع در پاسخ دهي به درخوسا تهاي سازمان هاي بالادستي و ... بايد در دستور كار معاونين شركت قرار گيرد.

معاون صنايع كوچك شركت شهركهاي صنعتي يزد از آغاز به كار دومين جشنواره و نمايشگاه صنايع برتر استان يزد با رويكرد اقتصاد مقاومتي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، ذبيح ا... زارع با اعلام اين خبر گفت: برگزاری این جشنواره در راستای اجرای عملی برخی بندهای سیاست‌ های ابلاغی مقام معظم رهبري در زمينه اقتصاد مقاومتی مي باشد و با اجراي مطلوب آن اميدواريم زمينه شكوفايي و رشد صنايع استان بيش از پيش فراهم شود.

وي با بیان این که نگاه اقتصاد مقاومتی نگاهی مبتنی بر رشد و توسعه است ادامه داد: در این جشنواره معرفی صنایع برتر بر اساس مدل‌های علمیِ ارزیابی در جهت بهبود عملکرد شرکت‌ها خواهد بود و هدف اصلی آن کمک به رشد و توسعه صنایع است و در واقع میزان پیشرفت آن‌ها سنجیده می‌شود.

زارع افزود: خوشه سنگ استان و همچنين مركز مبادلات پيمانكاري فرعي به عنوان زيرمجموعه هاي شركت شهركهاي صنعتي در اين نمايشگاه حضور پيدا كرده و نسبت به اخذ غرفه و ارائه دستاوردها و خدمات خود به بازديدكنندگان اقدام مي كنند.

زارع افزود: این جشنواره به همت بسیج مهندسین صنعت یزد از 19 الی 23 مهرماه در محل کارخانه جنوب واقع در خيابان آيت ا... كاشاني براي بازديد عموم داير است.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد گفت: جمعي از فعالان اقتصادي استان با حضور در محل اين شركت با مدل توسعه اي خوشه هاي كسب و كار آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، در اين نشست كه صبح امروز با حضور جمعي از صنعتگران و مسئولين اقتصادي استان برگزار شد، سيد مسعود عظيمي ضمن تشريح مدل هاي توسعه كسب و كار گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به عنوان متولی توسعه صنعتی و حمایت‌های نرم افزاری از صنایع کوچک می باشند و موضوع خوشه‌های صنعتی یکی ازمدل‌های موفق در توسعه برای کسب و کارهای کوچک می باشد .

وي با بيان اينكه خوشه‌هاي كسب و كار به مجموعه‌اي از بنگاه‌هاي تجاري و غيرتجاري اطلاق مي شود كه در يك منطقه مستقر هستند، گفت: خوشه هاي كسب و كار مي توانند موتور محركه اقتصاد ملي و منطقه اي باشند بگونه اي كه با شناسايي منافع و تهديدات مشترك بنگاه‌هاي اقتصادي براي جذب مشاركت تمام ذي‌نفعان در راستاي كسب منافع مشترك برنامه‌ريزي مي شود.

عظيمي افزود: يكي از نتايج توسعه خوشه‌هاي كسب و كار، بازدهي بيشتر بنگاه‌هاي درون خوشه مي باشد و در نتيجه از امكانات موجود بطور تخصصي بهره‌مند مي شوند.

وي تصريح كرد: يكي از مهمترين روش‌هاي حمايت دولت از كسب و كارهاي كوچك و متوسط مدل توسعه خوشه‌ها است كه علاوه بر ارائه كمك‌هاي مستقيم و غيرمستقيم به توليد كنندگان موجب توانمندسازي، ارتقاي رقابت پذيري، توسعه بازار، برندسازي و افزايش صادرات آنها خواهند شد.

عظيمي با بيان اينكه در استان يزد تا كنون 5 خوشه كسب و كار اجرايي شده است، اظهار داشت: در حال حاضر 2 خوشه سنگ و طلا در استان در حال فعاليت مي باشد و 3 خوشه نساجي، كاشي و محصولات كنجدي به اتمام رسيده است.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد در بازديد از بخش آسفيچ در شهرستان بهاباد از پتانسيل هاي اين دهستان براي ايجاد ناحيه صنعتي جديد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي صبح امروز در بازديدي كه به همراه فرماندار بهاباد و بخشدار آسفيچ از اين دهستان صورت گرفت، ضمن بررسي ظرفيت ها و پتانسيل هاي موجود در اين بخش گفت: سياست هاي جديد دولت در سال جاري حمايت از توسعه روستايي و ايجاد اشتغال در اين مناطق است.

عظيمي با بيان اينكه اين شركت در حال شناسايي روستاهاي داراي پتانسيل ايجاد نواحي صنعتي جديد است، گفت: در حال حاضر 14 ناحيه صنعتي در استان در حال واگذاري زمين به سرمايه گذاران مي باشد و زمينه استقرار واحدهاي توليدي جديد در آنها فراهم است.

وي با بيان اينكه 3 ناحيه صنعتي جديد با پيگيري مسئولين به نواحي صنعتي واگذاري به اين شركت افزوده شده است، ‌گفت: نواحي صنعتي خاتم، زارچ و ندوشن طي يكي دو سال اخير تصويب شده است و در حال طي مراحل واگذاري زمين و راه اندازي انها هستيم.

عظيمي خاطر نشان كرد: در روستاهايي كه اين ظرفيت وجود داشته باشد كه شهرك يا ناحيه صنعتي جديد ايجاد شود، شركت شهركها اين امادگي را دارد تا با همراهي سرمايه گذاران بخش خصوصي زمينه احداث شهركهاي صنعتي غيردولتي را فراهم كند و در اين مسير هرگونه حمايتي كه لازم باشد را ارائه خواهد داد.

وي با اشاره به بحث ايجاد واحدهاي صنعتي در روستاها نيز گفت: ايجاد اشتغال در روستاها علاوه بر درآمدزايي، زمينه حفظ روستاها و كاهش مهاجرت به شهرها را در پي خواهد داشت و اقدامي موثر در راستاي تحقق شعار اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال است.

گفتني است: طي سفر به شهرستان بهاباد كه در فاصله 200 كيلومتري مركز استان واقع شده است، ضمن ديدار با فرماندار بهاباد و بخشدار و جمعي از فعالين اقتصادي در اين منطقه، ظرفيت ها و قابليت هاي ايجاد ناحيه صنعتي در اين بخش مورد بررسي قرار گرفت.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد از ارائه خدمات نوين بانكي توسط بانك قرض‌الحسنه رسالت به واحدهاي صنعتي و ذينفعان خوشه هاي كسب و كار استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در ديدار با مدير شعب بانك رسالت استان آمادگي اين شركت را براي معرفي خدمات و تسهيلاتي كه اين بانك قادر به ارائه به واحدهاي صنعتي است، را اعلام كرد.

عظيمي تسهیل در زمینه تولید و اشتغال و رفع موانع فراروی صنعت را در سال جاري را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: براي عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری، مشارکت و اهتمام  ویژه كليه نهادها ضرورت دارد و بانک ها به عنوان تامین کننده منابع تولید و اشتغال در اين مسير نقش مهمتري دارند.

وي افزود: بانكها بايستي صنعتگران را به شيوه‌هايي كه مختص خودشان است، همراهي كنند و از هرگونه تسهيلات و حمايتي كه مي‌توان در اين حوزه به واحدهاي صنعتي ارائه داد، دريغ نكنند.

عظيمي با اشاره به وجود خوشه هاي كسب و كار در استان يزد و نيز ايجاد يك مركز مبادلات پيمانكاري فرعي براي حمايت از صنايع كوچك در شهركها و نواحي صنعتي، گفت: زمينه همكاري متقابل بانك قرض‌الحسنه رسالت و مجموعه‌هاي تحت نظر شركت شهركهاي صنعتي فراهم است و بايد زمينه معرفي به صنعتگران توسط نمايندگان بانك فراهم شود.

مدير شعب بانك قرض‌الحسنه رسالت در استان يزد نيز در اين جلسه با اشاره به خدمات اين بانك در استان گفت: بانک قرض‌الحسنه رسالت در حال ارتقاء جایگاه خود به‌عنوان یک بانک قرض‌الحسنه خرد اجتماعی است زیرا به‌عنوان نخستین بانک قرض‌الحسنه خصوصی کشور در این ابعاد به‌طور حرفه‌ای و تخصصی فعالیت می‌کند.

باقري اظهارداشت: بانک قرض‌الحسنه رسالت با فراهم کردن زیرساخت ها و در قالب بانکداری اجتماعی در حال شناسايي و تشكيل كانون‌هاي قرض‌الحسنه در سطح كشور و استان مي باشد.

وي افزود: از یک منظر بانکداری اجتماعی، بانکداری قرض‌الحسنه است و مشتریان و کانون‌های اجتماعی که نیاز به خدمات بانکی دارند، می‌تواند در طرح این بانک شرکت کنند.

مدیر بانک قرض‌الحسنه رسالت درخصوص جزئیات طرح گفت: در این طرح مشتریان می‌توانند همانند صندوق‌های جمعی و خانوادگی، در چارچوب بانک قرض‌الحسنه تسهیلات دریافت کنند.

وی ادامه داد: در واقع در هر سازمان یا جمعی افرادی هستند که خواهان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه‌ و خدمات بانکی هستند و این افراد می‌توانند کانونی را تشکیل داده و نماینده‌ای را به بانک معرفی کنند. ما به آن نماینده تسهیلات قرض‌الحسنه می‌دهیم و از طرف بانک هم که فردی به عنوان بانکدار اجتماعی یا بانک‌یار قرض‌الحسنه خدمات را به آنها عرضه می‌کند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي يزد از ابراز تمايل سرمايه گذاران ترك براي سرمايه گذاري در منطقه ويژه اقتصادي يزد در زمينه نساجي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در حاشيه بازديد تعدادي سرمايه گذار از كشور تركيه از منطقه ويژه اقتصادي، با اعلام اين خبر گفت: با توجه به مزيت هاي قانوني پيش بيني شده براي سرمايه گذاري خارجي در اين منطقه و موقعيت جغرافيايي خاص آن و نيز فراهم بودن كليه امكانات زيرساختي مانند آب، برق، گاز، فاضلاب، تلفن و ... اين آمادگي براي جذب سرمايه گذاران خارجي در منطقه وجود دارد.

عظيمي با بيان اينكه تا كنون نزديك به 40 واحد صنعتي در اين منطقه به بهره برداري رسيده است، اظهار داشت: حضور صنايع نساجي در زمينه هاي مختلف، زمينه ايجاد واحدهاي مرتبط با صنعت نساجي به ويژه در خصوص تكميل البسه جين را توجيه پذير كرده است.

وي با اشاره به سابقه طولاني استان يزد در زمينه نساجي گفت: تعداد زيادي واحدهاي مرتبط با اين صنعت در استان مشغول به فعاليت هستند و حضور سرمايه‌گذاران خارجي در منطقه ويژه اقتصادي يزد، مي تواند زمينه تعامل و تكميل زنجيره هاي توليد و تامين را در اين رشته صنعتي فراهم كند.

مديرعامل منطقه ويژه اقتصادي يزد ادامه داد: نزديكي به فرودگاه بين المللي، نزديكي به راه اهن سراسري و قرار گيري در مركز كشور موقعيت استراتژيكي را براي اين منطقه بوجود اورده است كه موجب علاقمندي سرمايه گذاران خارجي براي حضور در اين منطقه ويژه مي شود.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد گفت: تحقق اهداف و برنامه هاي اقتصاد مقاومتي تعيين شده تا پايان سال جاري اولويت اصلي كليه حوزه هاي كاري شركت است و بايستي به طور جدي پيگري شود.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي عصر امروز در جلسه شوراي معاونين شركت با ذكر اين مطلب افزود: در برخي از شاخص ها نقاط ضعفي وجود دارد كه بايستي با برنامه ريزي بهتر و كار بيشتر اين مشكلات رفع شود تا شاهد دستيابي به تحقق 100 درصدي باشيم.

وي ادامه داد: كليه كاركنان تا زماني كه تغييري در سيستم شركت بوجود نيامده است موطفند تكاليف و فعاليت هايي كه بر عهده ايشان گذاته شده است به نحو احسنت به سرانجام برسانند.

عظيمي با ذكر اين نكته كه شركت شهركها يك شركت خودگردان است نيز گفت: يكي از مهمترين كارهايي كه بايستي به نحو مطلوب برنامه ريزي گردد تعيين بودجه و نحوه هزينه كرد منابع در شركت است تا بتوانيم خدمات مطلوبي به صنعتگران ارائه دهيم.

وي ادامه داد: برنامه ريزي در حوزه هاي مختلف بايد بگونه اي باشد كه در كليه شاخص ها و برنامه هاي تعيين شده عملكرد بالايي ارائه شود.

صفحه 1 از 72

پیوندهای مرتبط

لینکستان

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 34 مهمان حاضر

ورود

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز365
mod_vvisit_counterدیروز613
mod_vvisit_counterاین ماه13301
mod_vvisit_counterکل بازدیدها805307