عمران و محیط زیست

آگهی تجديد مزایده عمومی به شماره 95-11

شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد

مزایده خدمات نگهداری و بهره برداری از فضاهای عمومی مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی یزد


شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد در نظر دارد، خدمات نگهداری و بهره برداری از مرکز خدات فناوری و کسب و کار یزد را با مشخصات و شرایطی که در اسناد مزایده آمده است، به مدت سه سال واگذار نمايد.

لذا از متقاضيان دعوت مي شود جهت دريافت اسناد مزايده با در دست داشتن اصل فيش واريزي به مبلغ 163،500 ريال به شماره حساب سیبا جاری 2175675800000 بانک ملی شعبه مرکزی یزد به نام "شرکت شهرک های صنعتی استان یزد" ، در ساعات اداري به شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد مراجعه و بسته اسناد مزايده را از تاريخ چاپ آگهي لغايت 9/2/96 خريداري، و طی مهلت مقرر به آدرس ذيل تحويل داده و رسيد دريافت نمایند.

ـ آخرین مهلت تحويل اسناد مزايده:  پایان وقت اداری روز سه شنبه مورخ 19/2/96

ـ زمان مزايده و بازگشايي پاكت­ها :  ساعت 8 صبح چهارشنبه 20/2/96 در محل سالن كنفرانس شرکت

ـ مبلغ و نوع تضمین: سیصد و پنجاه میلیون ریال به صورت یکی از موارد ذیل: ضمانت نامه بانکی معتبر، اوراق مشارکت، یا واریز نقدی به حساب جاری سیبا به شماره 2175675854006 نزد بانک ملی به نام شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد

ـ آدرس شرکت شهرکهای استان (جهت تبادل اسناد، مذاکره و پاسخگویی): یزد، بلوار دانشجو، کوچه 51، اتاق شماره 10

ـ آدرس محل موضوع مزایده (جهت بازدید): یزد، جاده کمربندی، شهرک صنعتی یزد، انتهای بلوار سرو، میدان سرو، ساختمان 4 طبقه مرکز خدمات.

این آگهی در سايت  www.yazdiec.ir نیز منتشر شده است.

شركت شهركهاي صنعتي استان يزد به عنوان دستگاه برتر در اولين مجمع استاني سلامت حائز رتبه برتر شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان يزد، در اين مراسم كه با حضور  دكتر ايازي معاون امور اجتماعي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي برگزار شد، از عذرا تدين پيام گزار سلامت شركت با اعطاي لوحي از سوي رئيس دانشگاه علوم پزشكي و دبير كارگروه سلامت و امنيت غذايي استان تقدير به عمل آمد.

در بخشي از اين تقدير نامه آمده است:

هيات داوران اولين مجمع استاني سلامت، بدليل خدمات بي شائبه و تلاش هاي ارزشمندتان در اعتلاي سلامت جامعه، جنابعالي را حائز رتبه برتر دانسته است. اميد است در اين مسير پر افتخار همچنان استوار و برقرار باشيد.

گفتني است: برگزاري دوره هاي اموزشي مرتبط با بحث سلامت و غذا، برگزاري مستمر جلسات كميته سلامت و همچنين اجراي چكاپ سلامت كاركنان از جمله مهمترين اقدامت صورت گرفته در مباحث بهداشت و سلامت در شركت شهركهاي صنعتي استان يزد مي باشد.

شايان ذكر است اين مراسم صبح امروز با حضور استاندار يزد و جمعي از مسئولين استان در محل سالن شهيد عباسپور برق منطقه اي برگزار شد.

نخستين جلسه شوراي توسعه و تعاون بانوان كارآفرين شهركهاي صنعتي و صنايع كوچك استان يزد در محل شركت شهركهاي صنعتي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، در اين جلسه كه با حضور مديركل امور بانوان استاندار و تعدادي از مشاورين امور بانوان دستگاه هاي اجرايي استان و همچنين تعدادي از بانوان كارآفرين و صنعتگر برگزار شد، مشاور امور بانوان شركت ضمن خير مقدم به ارائه گزارشي از وضعيت شهركها و نواحي صنعتي استان يزد و ميزان حضور بانوان در بحث كارافريني و اشتغالزايي كارگران زن در صنايع كوچك و متوسط پرداخت.

طيبه سليمي هدف از تشكيل اين شورا را فراهم شدن زمينه هاي لازم براي حمايت از بانوان صنعتگر و كارآفرين عنوان كرد و افزود: اين شورا در راستای همفکری برای بررسی مشکلات و چالش های پيش روي بانوان کارآفرین و صنعتگر شاغل در شهرکها و نواحی صنعتی استان آغاز بكار كرده است و اميدواريم با تشكيل مستمر جلسات نتايج قابل لمس و مثبتي براي اين عزيزان حاصل شود.

وي تصريح كرد: شناسايي بانوان وفق و كارافرين در فعاليت اي صنفي، صنعتي، توليدي و تجاري در حوزه صنايع كوچك و متوسط و اتخاز تدابير حمايتي لازم با هدف ايجاد انگيزه و خودباوري در آنان از جمله وظايف ديگر اين شورا مي باشد.

در ادامه رقيه كرمانيان مشاور استاندار و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری يزد ضمن استقبال از تشکیل این شورا گفت: حمایت همه جانبه از سوی استانداری در خصوص برگزاری این شورا و برنامه ریزی برای توانمندسازی بانوان کارآفرین انجام خواهد شد.

گفتني است طي اين نشست هر يك از كارآفرينان به بيان مشكلات و مسائلي كه پيش روي واحد صنعتي قرار دادار پرداخته و خواستار پيگيري از طريق مسئولين استاني و كشوري شدند.

امام جمعه میبد در نشست هم انديشي مسئولان و صنعتگران گفت: دولت و مسئولان باید از صنایع وطرح های نیمه تمام و صنایعی که دارای مشکل سرمایه درگردش هستند با ارائه تسهیلات مناسب حمایت و پشتیبانی کنند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، حجت الاسلام والمسلمین اعرافی در اين نشست كه در مسجد النبي شهرك صنعتي جهان آباد ميبد برگزار شد، گفت:  سال 96 را سال همدلی بین مدیران و صاحبان صنایع دانست  و گفت:هرقدمی که برای سرمایه گذاری تولید وایجاد اشتغال و از سوی تولیدکنندگان وسرمایه گذاران برداشته میشود قابل تقدیر است.

وی با تاکید بر رفع موانع تولید  و ایجاد زمینه توسعه و رشد صنعت از سوی مسئولان  استان افزود: دولت و مسئولان  باید از صنایع وطرح های نیمه تمام و صنایعی که دارای مشکل سرمایه درگردش هستند با ارائه تسهیلات مناسب حمایت و پشتیبانی کنند.

امام جمعه میبد گفت: یکی از مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی را عدم فضای کافی  برای صادرات دانست و افزود:باید درهمین وضع موجود دروازه های صادرات را با کمک دولت و ارتباطات تجاری به روی محصولات داخلی بازکنیم.

نماینده مردم تفت و میبد درمجلس شورای اسلامی هم دراین نشست برتوسعه ورزش کارگری درشهرستان تاکید کرد.

دهقانی فیروز آبادی افزود: صنایع و واحدهای تولیدی برای افزایش نشاط و شادابی باید از هزینه های متمرکز برای گسترش ورزش کارگری استفاده کنند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد نيز در اين نشست ضمن ارائه گزارشي از اقدامات اين شركت در حمايت از صنايع كوچك و متوسط در سال 95 گفت: اين شركت همچون ساير دستگاه هاي اجرايي استان تمام تلاش و توان خود را براي ارتقاء جايگاه صنعت و ايجاد اشتغال پايدار از طريق ارائه انواع حمايت هاي سخت افزاري و نرم افزاري از واحدهاي صنعتي كوچك و متوسط مستقر در شهركهاي صنعتي طي سال 95 صورت داده است.

سيد مسعود عظيمي ادامه داد: در سال جاري كه به فرموده مقام معظم رهبري با شعار "اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال" نامگذاري شده است اين شركت امادگي لازم را براي حمايت از سرمايه گذاران و علاقمندان به توليد اعلام مي دارد.

عظيمي با اشاره به برنامه هاي خود در سال 96 گفت: در سال جاري نيز همچون سنوات گذشته برنامه ها و اهداف شركت تنظيم شده است و تمامي تلاش پرسنل شركت و مجموعه مديريتي شهركهاي صنعتي در ساير شهرستانها بر حمايت و جذب حداكثري سرمايه هاي بخش خصوصي به منظور ايجاد واحدهاي صنعتي برنامه ريزي شده است.

وي افزود: يكي از برنامه هاي اين شركت طي سال جاري ايجاد كارگروه استاني به منظور ساماندهي خدماتي رفاهي و اجتماعي براي كارگران شاغل در صنايع مستقر در شهركها و نواحي صنعتي مي باشد كه اولين جلسه اين كارگروه با حضور مديران دستگاههاي مرتبط برگزار شده است و اميدواريم نتايج قابل لمسي را براي قشر كارگري در زمينه هاي بهداشتي، رفاهي، ورزشي، اموزشي و ساير خدمات مورد نياز در بر داشته باشد.

دراین جلسه تعدادی از مدیران واحدهای تولیدی وسرمایه گذاران نظرات و پیشنهادات خود را در جهت رشد فضای صادراتی و رفع موانع تولید ارائه کردند.

استاندار يزد در نشست سرمايه گذاري استان گفت: شركت شهركهاي صنعتي پشتيباني كننده توسعه صنعت و فرهم آورنده امكانات زيرساختي براي حضور سرمايه گذاران با خيالي آسوده است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، در اين نشست كه با حضور مديران دستگاه هاي عضو مركز خدمات سرمايه گذاري برگزار شد، سيد محمد ميرمحمدي با اشاره به نقش شركت شهركهاي صنعتي در ايجاد امنيت سرمايه گذاري گفت: يكي از اهداف فعاليت شهركهاي صنعتي، ساماندهي واحدهاي صنعتي به منظور كسب توليد بيشتر، كيفيت بالاتر و درآمدزايي بيشتر براي صنعتگران مي باشد.

وي ادامه داد: قيمت گذاري در شهركهاي صنعتي نيز بايستي به گونه اي باشد كه فضا براي حضور سرمايه گذاران اماده شود.

ميرمحمدي با اشاره به مشكل كمبود آب صنعت بيان داشت: براي تامين كسري كه ممكن است در اينده براي صنايع مشكل ايجاد كند، از ساير منابع كه در حال انتقال به استان مي باشد برنامه ريزي لازم صورت گيرد و پيش بيني هاي لازم به عمل ايد.

در ابتداي اين نشست مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد ضمن ارائه گزارشي از روند سرمايه گذاري بخش خصوصي و حضور سرمايه گذاران در شهركهاي صنعتي، گفت: اين شركت براي پيشبرد اهداف و برنامه هاي تعيين شده ارتباط تنگاتنگ و تعامل بسيار خوبي را با مجموعه دستگاه هاي اجرايي از قبيل ادارات آب منطقه اي، گاز، توزيع برق، مخابرات، برق منطقه اي، راه و شهرسازي، دارايي، منابع طبيعي و ... دارد كه جا دارداز مجموعه دستگاه هاي اجرايي استان تقدير بعمل آيد.

سيد مسعود عظيمي ادامه داد: تا پايان سال 95 ،‌2706 قرارداد سرمايه گذاري در شهركها و نواحي صنعتي استان يزد منعقد شده است كه از اين تعداد نزديك به 1060 واحد به بهره برداري رسيده است.

عظيمي با اشاره به واگذاري 1653 هكتار زمين به سرمايه گذاران گفت: تاكنون حدود 405 ليتر بر ثانيه آب و همچنين 268 مگاوات برق براي استقرار سرمايه گذاران تامين شده است كه اين ميزان آب جوابگوي آينده صنعت در شهركها و نواحي صنعتي نمي باشد.

عظيمي در خصوص روند قيمت گذاري اراضي در شهركها و نواحي صنعتي نيز گفت: از سال 90 تا 95 كليه قيمت گذاري ها توسط كارشناسان رسمي دادگستري معرفي شده از سوي اداره اقتصاد و دارايي صورت گرفته است و اين شركت هيچگونه دخل و تصرفي در اين فرايند نداشته است.

وي تصريح كرد: در سال 95 قيمت گذاري اراضي توسط كميته سه جانبه متشكل از كارشناسان رسمي دادگستري، نماينده استانداري و نماينده امور اقتصاد و دارايي صورت گرفته است.

عظيمي با بيان اينكه قيمت زمين در جذب سرمايه گذار تاثير چنداني ندارد، بيان داشت: شهركها و نواحي صنعتي كه قيمت پايينتري به نسبت ساير شهركها دارند، كمترين جذب سرمايه گذار و واحد صنعتي به بهره بردراي رسيده را دارا مي باشند.

عظيمي با اعلام امادگي براي ارائه تسهيلات به سرمايه گذاران جديد گفت: اين شركت آمادگي دارد اراضي را با كمترين بخش نقدي در اختيار متقاضيان براي ايجاد واحد صنعتي قرار دهيم.

در ادامه معاون هماهنگي امور عمراني استاندار نيز با اشاره به بحث وثيقه گذاري واحدهاي صنعتي براي دريافت تهسيلات گفت: در صورتي كه قيمت اراضي در شهركهاي صنعتي را كاهش دهيم واحدهاي صنعتي با مشكلات عديده اي براي دريافت تسهيلات و وثيقه گذاري مواجه خواهند شد.

وي افزود: قيمت زمين سهم اندكي در هزينه هاي مورد نياز براي ايجاد واحد صنعتي و سرمايه گذاراي را به خود اختصاص مي دهد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: کالاهای تولیدی در استان با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی درست به مردم و عموم خریداران معرفی شود.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سید ابوالفضل موسوی بیوکی در ديدار مسئولان صنعت و معدن یزد افزود: تولیدات در استان باید بیش از گذشته شناسایی و بنحو شایسته به دیگران معرفی شود.

وی ادامه داد: افزایش کیفیت کالاهای تولیدی در استان برای رقابت درست و جدی با سایر کالاها از اهمیت زیادی برخور دار است چون دارای برند

هستند و باید از ظرفیت ها موجود استفاده صحیح داشت.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: برای فروش مناسب باید بیش از گذشته در جلب اعتماد مردم و خریداران اقدام های لازم و به موقع توسط متولیان آن بعمل آید.

موسوی بیوکی گفت: کالاهای تولیدی در استان یزد باید با عنوان یزد بدست مصرف کننده برسد و برای اینکه این موضوع مهم محقق شود کار نظارت و پیگیری خیلی ضروری به نظر می رسد.

وی همچنین بر تولید و معرفی و توزیع کالای یزدی ابتدا در یزد سپس در سایر نقاط کشور تاکید کرد که در سال های اخیر کارهای خوبی در این خصوص انجام گرفته ولی کافی نیست و باید بیشتر شود.

نماینده مردم یزد و اشکذر خواستار جاری شدن این فرهنگ که یزدی کالای یزدی بخرد شد البته توجه به کیفیت کالا از اهمیت بسزایی برخوردار است.

استاندار یزد گفت: در سال گذشته افزون بر 900 میلیارد تومان تسهیلات به 883 واحد تولیدی و صنعتی این استان پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سید محمد میرمحمدی در نشست مشترک تولیدکنندگان و مدیران صنعت استان با اشاره به نامگذاری سال 96 افزود: باید در نظر داشته باشیم که اقتصاد مقاومتی همان اقتصاد دانش‌بنیان است و مفهوم آن این هست که باید به سمت اقتصاد مبتنی بر علم و فناوری برویم.

وی با طرح پرسش دیگری با این عنوان که آیا امورات تولیدی و صنعتی ما مبتنی بر علم و دانش هست یا خیر افزود: اگر جواب به این پرسش مثبت باشد بسیاری از مسائل ما حل‌و فصل است و نیاز به مسائل جانبی ندارد.

استاندار یزد با اشاره به اینکه در اقتصاد دانش‌بنیان نقش اصلی متعلق به بخش خصوصی است گفت: بخش خصوصی در اقتصاد مقاومتی نقش محوری و اصلی را دارد ، همه مسئولیت و بار اقتصاد مقاومتی بر دوش بخش خصوصی است و دولت نقش تسهیل گر، حمایت گر و زمینه‌ساز را دارد.

میرمحمدی بابیان اینکه دولت نقش پشتیبانی از صنعتگران، تولیدکنندگان و کارآفرینان را بر عهده دارد گفت: بخش خصوصی میدان را در اختیار دارد و باید در این میدان نقش اساسی خود را برای تولید و اشتغال ایفا کند.

استاندار یزد بابیان اینکه تولید و اشتغال جدا ناشدنی هستند افزود: درجایی که تولید باشد اشتغال هم هست و درجایی که اشتغال باشد تولید هست.

میرمحمدی تأکید کرد: مطرح می‌ کنندکه گرد و خاک معادن برای ما است ولی خام فروشی می‌شود و ارزش‌افزوده و اشتغالش برای جای دیگر است درست می‌گویند ، ولی صنایع جوار معدنی که مستقر می‌شود و توسعه پیدا می‌کند می‌گویند آلودگی زیست‌محیطی به وجود آمده است.

وی با اشاره به اینکه اگر همه مسائل باهم دیده شود، مشکلات حل خواهد شد، خاطرنشان کرد: اگر اشتغال و درآمد می‌خواهیم و معتقد به جلوگیری از خام فروشی هستیم باید مسائل مربوط به آن را بپذیریم، آن‌هم مسائلی که عمدتاً در حد حرف است و توسط دستگاه‌های تخصصی ثابت نشده است.

میرمحمدی با اشاره به وضعیت کنونی واحدهای صنعتی و سیاست‌های دولت تدبیر و امید گفت: در سال گذشته اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفت و خوشبختانه بانک‌ها، اداره کل امور مالیاتی، شرکت‌های آب و برق همکاری لازم را داشته‌اند.

میرمحمدی با اشاره به تسهیلات بانکی واحدهای صنعتی افزود: مشکلات وثیقه واحدهای تولیدی ارزیابی شد تا راهی برای کمک مجدد به واحدهای صنعتی باز شود.
استاندار یزد خاطرنشان کرد: بدهی‌های سنگینی برای دولت تدبیر و امید باقی گذاشته‌شده بود و در سال گذشته بدهی‌های مرتبط با بازنشستگان، فرهنگیان، بیمه سلامت و پیمانکاران که در حدود 20 هزار میلیارد تومان بود پرداخت شد و مسیر را هموار کرد تا سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان خدمت به کشور با سرعت بیشتری جلو بروند.

استاندار یزد بابیان اینکه کار بزرگی در عرصه رشد اقتصادی در دولت تدبیر و امید انجام گرفته است،گفت: رسیدن رشد اقتصادی منفی 6 و هشت‌دهم درصد به بالای 9 درصد ازنظر بانک مرکزی و مراکز بین‌المللی کار بسیار دشواری است.

وی افزود: همه هدف دولت این بوده است که واحدهای صنعتی و تولیدی مجدد شروع به کار کنند و کارگران دوباره مشغول به کار شوند، به همین منظور در حفظ اشتغال در سال گذشته قدم‌های بزرگی برداشته شد.

وی گفت : بنابراین واحدهای نیمه‌جان نفسی تازه کردند و کارگران دوباره جذب شدند و شروع به فعالیت کردند و از بیکار شدن بسیاری جلوگیری شد.
استاندار یزد بابیان اینکه به نظر می‌رسد مواردی هست که تولیدکنندگان نباید از آن غافل شوند گفت: آیا ما بر اعمال مدیریت صحیح بر واحدهای تولیدی و صنعتی توجه داریم؟ ، آیا ممکن است مدیریت ما مشکل داشته باشد یا اینکه هر طور عمل کردیم بهترین روش برای مدیریت است؟

استاندار یزد تأکید کرد: نقش اصلی در تولید و اشتغال را موارد گفته‌شده ایفا می‌کنند که مرتبط با صاحبان صنعت و مدیریت صنایع استو اگر این عوامل در کار لحاظ شود مشکلات بسیار کمتری خواهیم داشت.

میرمحمدی پیرامون درخواست یکی از تولیدکنندگان مبنی بر واگذاری زمین‌های شهرک صنعتی بطور رایگان به تولیدکنندگان و صنعتگران گفت: زمین‌های شهرک‌های صنعتی شرایط خاص خودشان رادارند و برای ایجاد زیرساخت‌های لازم هزینه‌های بسیاری می‌شود و بر اساس این هزینه‌ها قیمت تمام‌شده‌ای را اعلام و از سرمایه‌گذار دریافت می‌کند.

وی گفت: حال اگر درخواستی برای واگذاری رایگان این زمین است به این نکته هم باید توجه کرد که هزینه‌های ایجاد این زیرساخت‌ها را چه کسی باید پرداخت کند؟ اگر منظور دولت است، قانون‌گذار باید به این نکته اشاره کند و در قانون بودجه این مورد را لحاظ کند که درنهایت مشکلات بعدی را در پیش خواهد داشت.

استاندار یزد با بیان اینکه دولت تدبیر و امید به این مسائل از قبیل ثبات اقتصادی و آرامش در اقتصاد توجه داشته است گفت: تمام کسانی که در اقتصاد تنش‌آفرینی می‌کردند همچنان حضور دارند و بیرون نرفته‌اند و از این نظر شرایط فرقی نکرده است اما، اینکه با چه تدبیر، تفکر و اندیشه‌ای این آرامش و ثبات در اقتصاد حاکم شده، بسیار مهم است.

استاندار یزد با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی استان بر اساس دسته‌بندی تعطیل‌شده، نیمه فعال، فعال پایش صددرصدی شده‌اند، گفت: در حال حاضر معلوم است که فلان واحد صنعتی از چه زمانی و به چه دلیل تعطیل‌شده است.

میرمحمدی تأکید کرد: به دنبال این مهم هستیم تا واحدهای تعطیل‌شده بدون صرفه اقتصادی را تعیین تکلیف کنیم و واحدهای نیمه فعال را باهدف رفع موانع تولید حمایت کنیم.
وی گفت: در این راستا واحدهای فعال را نیز حمایت خواهیم کرد تا بتوانند یک‌روند مؤثر و پویا به خود بگیرند و همراه با رشد تکنولوژی ساماندهی بشوند و روبه‌جلو حرکت کنند چراکه یک تکنولوژی قدیمی با جدید قابل‌رقابت نیست و همانند بیماری است که به کما رفته است.

استاندار یزد گفت: واحدهای قدیمی و خارج از رده صرفاً هزینه‌بر هستند و هرروزی که به عمرشان اضافه می‌شود عقب‌گرد می‌کنند.
میرمحمدی در ادامه پیرامون پرداخت بدهی پیمانکاران دولتی گفت که اقدامات خوبی صورت گرفته و خوشبختانه بسیاری ازاین‌دست بدهی‌های توسط دولت تسویه شده است.
وی گفت: دولت در راستای اصلاح نظام بانکی نیز قدم‌هایی برداشته است و سود بانکی کاهش پیداکرده و روند پرداخت تسهیلات نیز ساده‌تر شده است و تا جایی که امکان داشته و در اختیارش بوده تلاش کرده است.

استاندار یزد ابراز امیدواری کرد تا با همفکری دست‌اندرکاران تولید و اشتغال مشکلات پیش رو روشن‌تر شده تا برای رفع آن‌ها هرکدام از مسئولان در حیطه وظایف خودشان عمل کنند.
میرمحمدی خاطرنشان کرد: 49 مورد از مشکلات صنایع استان را احصا کرده‌ایم و در جهت رفع بسیاری از موارد تلاش کرده‌ایم ، یک سری از مسائل از عهده دولت خارج است چراکه به قوانین و مقررات جدید نیاز دارد و نیازمند ورود مجلس شورای اسلامی است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا باهمت همه‌جانبه مسئولان و تولیدکنندگان نسبت به رفع مشکلات اقدام شود تا تولید و صنعت پیشرفت لازم را داشته باشد.
استان یزد دارای افزون بر سه هزار و 500 واحد صنعتی و تولیدی فعال و دارای شهرک های مختلف صنعتی در تمام مناطق و شهرستان های تابعه است .

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي استان يزد از ساماندهي خدمات رفاهي و اجتماعي كارگران در شهركهاي صنعتي استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي يزد، سيد مسعود عظيمي در نشستي كه به همين منظور در محل شركت با حضور مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي و همچنين مديركل تامين اجتماعي استان برگزار شد، با بيان اين مطلب گفت: پيرو تفاهم نامه اي كه في مابين سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران و وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي منعقد شده است اين شركت نيز در پي اجراي اهداف و برنامه هاي تعيين شده براي ساماندهي و بهبود وضعيت رفاهي كارگران شاغل در شهركهاي صنعتي ميباشد.

وي با اشاره به مشكلات خاص بخش كارگري و دستمزد كارگران، اظهار اميدواري كرد که این تفاهم نامه به افزایش کمی و کیفی خدمات رفاهی ، آموزشی و درمانی  و نیز  بهبود کارایی و بهره وری  مجموعه عوامل  تولید بویژه عامل  نیروی انسانی  در مجموعه شهرک های صنعتی منجر شود.

عظيمي ادامه داد: راه اندازي مجتمع هاي خدمات اجتماعي و رفاهي كارگران در شهركها و نواحي صنعتي از جمله برنامه هاي اصلي اين تفاهم نامه مي باشد كه اميدواريم با همكاري دستگاه هاي اجرايي و حضور بخش خصوصي بتوانيم اين مهم را به ثمر برسانيم.

وي تصريح كرد: ايجاد خانه بهداشت كارگري، استقرار كارگزاري تامين اجتماعي، برگزاري دوره هاي اموزشي مهارتي و اجتماعي، تشكيل تعاوني هاي مسكن و و مصرف كارگران،‌تشكيل تيم هاي ورزشي و ... از جمله اهداف پيش بيني شده در ايجاد مجتمع هاي رفاهي در شهركهاي صنعتي مي باشد.

مديركل تعاون،‌ كار و رفاه اجتماعي استان نيز در اين نشست ضمن استقبال از برگزاري كارگروه استاني به منظور پيگيري تفام نامه منعقده گفت: بخش عمده اي از جامعه استان يزد را جامعه كارگري تشكيل مي دهد كه ضرورت توجه ويژه و اثرگذار به اين بخش از جامعه را دوچندان مي كند.

محمد حسين رياحي با اشاره به برخي از آسيب هاي اجتماعي كه جامعه كارگري را تهديد مي كند، ‌بيان داشت: ايجاد اين مجتمع هاي خدماتي و رفاهي مي تواند تاثيرات ارزنده اي را در كاهش مخاطرات اجتماعي براي كارگران و خانواده هاي ايشان داشته باشد.

گفتني است در اين نشست مديرعامل شركت خدماتي شهركهاي صنعتي يزد،‌ جهان آباد ميبد، مهريز، تفت و اردكان حضور داشتند.

جمعه, 18 فروردين 1396 06:19

فراخوان برگزاري تورهاي صنعتي

بدین‎وسیله از کلیه افراد حقوقي دارای مجوز تقاضا می‎شود برنامه پیشنهادی خود را را جهت برگزاري تورهاي صنعتي داخل كشور ويژه شاغلين صنعت در مقطع شش ماهه اول سال 96 به معاونت صنایع کوچک این شرکت ارائه دهند.

متقاضیان می‎توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 6239702 داخلی 142 (خانم تدین) تماس حاصل نمایند.

نكات قابل توجه:

1-    ارائه اساسنامه، مجوز و گواهينامه حضور در دوره مجازي مشاورين كسب و كار (سايت e-sme.ir) براي حداقل 2 نفر از اعضاء شركت، در هنگام ارائه پيشنهاد الزامي است.

2-    برنامه پيشنهادي بايد دقيق باشد زيرا امكان تغيير، حذف يا اضافه برنامه وجود ندارد مگر در شرايط خاص و با تاييد كارفرما

3-    برنامه پيشنهادي بايد شامل موارد زير باشد: هدف از برگزاري تور صنعتي، مدت زمان برگزاري(روز)، تاريخ برگزاري(روز و ماه)، مخاطبين(به تفكيك رشته صنعت)، نام واحدهاي صنعتي مورد بازديد

دوشنبه, 14 فروردين 1396 08:19

اطلاعيه ارائه تقويم آموزشي

اطلاعیه

بدین‎وسیله از کلیه موسسات و شرکت‎های آموزشی دارای مجوز آموزشي از مراكز معتبر نظير اداره استاندارد، پارک علم و فناوری، سازمان فنی و حرفه‎ای، سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی و ... تقاضا می‎شود تقویم آموزشی پیشنهادی خود را را برای شش ماهه اول سال 96 به معاونت صنایع کوچک این شرکت ارائه دهند.

متقاضیان می‎توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 6239702 داخلی 142 (خانم تدین) تماس حاصل نمایند.

نكات قابل توجه:

1-    ارائه اساسنامه، مجوز آموزشي و گواهينامه حضور در دوره مجازي مشاورين كسب و كار        (سايت e-sme.ir) براي حداقل 2 نفر از اعضاء شركت، در هنگام ارائه پيشنهاد الزامي است.

2-    تقويم پيشنهادي بايد دقيق باشد زيرا امكان تغيير، حذف يا اضافه دوره‎ها وجود ندارد مگر در شرايط خاص و با تاييد كارفرما

3-    ارائه تقويم آموزشي و برگزاري دوره‎ها مي‎بايست متناسب و مرتبط با مجوز مربوطه ‎باشد.

4-    نحوه برگزاري و ارائه گزارش منطبق با شرح خدمات پيوست مي‎باشد.

5-    تقويم آموزشي بايد شامل موارد زير باشد: عنوان دوره، محتواي كلي دوره، مدت زمان برگزاري(ساعت)، تاريخ برگزاري(روز و ماه)، نام و رزومه استاد

(پيوست شماره یک)

شرح خدمات

1-    برگزاري كليه دوره‎ها و سمينارهاي تعيين‎شده با توجه به موارد ذيل

2-    ارائه جزئيات (شامل عنوان، مخاطبان، هدف از اجرا، محتوا، برنامه زمان‎بندي و رزومه استاد) و طراحي پوستر مربوط به هر سمينار و دوره آموزشي

تذكر1: پوستر دوره بايد حاوي موارد زير باشد: لوگوي كارفرما، لوگوي برگزاركننده، كلياتي از محتواي دوره، مخاطبان، هدف از اجراي دوره، ميزان حمايت مالي كارفرما، نحوه ثبت نام، تاريخ برگزاري، زمان برگزاري و يك هفته قبل از برگزاري دوره، 2 نسخه به كارفرما ارائه گردد.

تذكر2: در خصوص درج لوگو بغير از كارفرما و مجري، هماهنگي با كارفرما ضروري است.

تذكر3: پوستر حتما بايد بصورت رنگي و بر روي كاغذ گلاسه طراحي و چاپ گردد.

تذكر4: مشمولين دريافت يارانه كليه واحدهاي مستقر در شهركها و نواحي صنعتي استان و صنايع كوچك استان

3-    هماهنگي با استاد(مورد توافق كارفرما) و عقد قرارداد با وي

4-    اطلاع‎رساني از طريق مبادي مختلف نظير سايت شركت، سايت خانه صنعت، معدن و تجارت، تابلوي اعلانات شركت، تابلوي اعلانات سازمان صنعت، معدن و تجارت، ارسال فاكس، ارسال پيامك، تماس تلفني، مراجعه حضوري و ...

5-    اخذ معرفي‎نامه و ثبت نام افراد متقاضي واجد شرايط جهت حضور در دوره يا سمينار آموزشي

6-     هماهنگي جهت تهيه و ارائه جزوات آموزشي به فراگيران، با كيفيت مناسب و موردتاييد كارفرما

7-    هماهنگي و تدارك پذيرايي و تهيه ناهار(در صورت لزوم) ويژه فراگيران با كيفيت مناسب و موردتاييد كارفرما

8-    هماهنگي و تدارك سالن مناسب و مورد تاييد كارفرما

9-    نظرسنجي از فراگيران و استاد، حداكثر يك هفته پس از برگزاري سمينار يا دوره و جمع‎بندي و ارائه نتايج به كارفرما

10-   صدور گواهينامه براي شركت‎كنندگان حائز شرايط

11-   جمع بندي هزينه‎ها (با هماهنگي و نظر كارفرما) در خصوص اجراي سمينار يا دوره و ارائه درخواست به كارفرما

12-   ارائه يك نسخه از پكيج ارائه‎شده در دوره به همراه فايل ارائه مطالب به كارفرما به همراه گزارش برگزاري دوره

13-   تهيه و ارائه گزارش (گزارش بايد حاوي موارد زير باشد: جلد، عنوان دوره، تاريخ برگزاري، عنوان مجري، يك نسخه از پوستر، رزومه استاد، محتواي دوره، حداقل 4 عكس از دوره، شرح نحوه اطلاع‎رساني، فرم جمع‎بندي نظرات شركت‎كنندگان، ليست شركت‎كنندگان شامل اطلاعات: نام، نام خانوادگي، نام واحد، سمت، تحصيلات، محصولات، انواع كاربري، شماره محل كار، شماره همراه، آدرس محل كار)

14-   تهيه فيلم از دوره به مدت حداقل 15 دقيقه

تذكر4: ارائه فيلم، فايل گزارش بصورت WORD و PDF و فايل ليست شركت‎كنندگان بر روي لوح فشرده الزامي است.

تذكر4: ارائه ليست شركت‎كنندگان بايد حداكثر ظرف مدت 2 روز كاري و گزارش حداكثر ظرف مدت يك هفته پس از برگزاري دوره به كارفرما الزامي است.

صفحه 1 از 60

پیوندهای مرتبط

 

لینکستان

نظر سنجی

چه خواسته و انتظاری را از این پایگاه اطلاع رسانی دارید؟ 

کاربران آنلاین

 19 مهمان حاضر

ورود

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز690
mod_vvisit_counterدیروز590
mod_vvisit_counterاین ماه14783
mod_vvisit_counterکل بازدیدها690166